Наука

Вчені з’ясували, хто важче переживає втрату чоловіка — чоловіки або жінки

Хоча смерть члена сім’ї негативно позначається на людях обох статей, датські дослідники стверджують, що вдівці справляються з втратою гірше, ніж вдови.

Втрата чоловіка — важке випробування в житті будь-якої людини, і кожен переживає цей стрес по-різному. У когось горе виражається в неспокої і депресії, в інших — у вигляді незрозумілих болів, втрати ваги або безсоння. Однак в будь-якому випадку це погіршує психічний і фізичний стан організму, що може привести до смерті вдови або вдівця.

Як з’ясували вчені з Копенгагенського університету (Данія), вдівці після втрати подружжя більш уразливі в порівнянні з овдовілими жінками. На підставі результатів шестирічного спостереження за 925 тисячами літніх датчан дослідники встановили, що у чоловіків 65-69 років на 70 відсотків підвищується шанс померти протягом наступного року після смерті дружини в порівнянні з їх неовдовілими однолітками.

А ось серед жінок того ж віку ризик смерті серед вдів був всього на 27 відсотків вище, ніж серед неовдовілих. Вчені припускають, що однією з причин, які пояснюють ці відмінності, можуть бути відносини в родині: наприклад, якщо дружина зазвичай бере на себе всі справи по господарству, її смерть залишить чоловіка в будинку з брудними шкарпетками і горою посуду в раковині, яку вже ніхто не помиє, — а це негативно позначиться на його психічному стані.

Також цілком можливо, що жінки більш стійкі психологічно, в зв’язку з чим легше переживають втрату чоловіка, відволікаючи себе від горя домашніми справами або спілкуванням з друзями. У той час як багато чоловіків побоюються демонструвати свою слабкість після втрати подружжя, в зв’язку з чим замикаються в собі і не говорять про те, що їх турбує, жінки охочіше діляться проблемами з рідними і близькими, що дозволяє їм уникнути важкої депресії.

У результатах дослідження, опублікованого в журналі PLOS One, вчені роблять висновок, що для поліпшення якості життя літніх людей і зниження ризику смерті після втрати члена сім’ї необхідна підтримка оточуючих, які зможуть показати вдові або вдівцям, що вони не самотні. І це стосується людей обох статей, тому що горе від втрати коханої людини ні для кого не проходить безслідно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button