Поради

Охоронні системи для будинку – комплексний захист приватного володіння

На сьогоднішній день досить поширеними стали крадіжки майна з приватних осель, тому охорона будинку є все більш актуальною і необхідною мірою безпеки. Існує велика кількість фірм, які надають охоронні послуги. Домашні захисні лінії можуть бути індивідуальними (автономними) і централізованими. Автономна охоронна система простіше в обслуговуванні, але з точки зору практичності менш ефективна, ніж централізована. Централізовані лінії дозволяють передавати тривожний сигнал на пульт підрозділу позавідомчої охорони або відділення поліції.

Охорона будинку повинна бути комплексною, тобто для забезпечення всебічного захисту об’єкта і тотального контролю над територією, потрібно встановлювати кілька різних підсистем, тому вибравши ohrana.ua и охранные системы, ви надійно захистите свій дім. Кожна підсистема буде виконувати певні функції (наприклад, відеоспостереження і контроль доступу).

Ohrana.ua

Особливістю охорони будинку є здійснення одночасного контролю над різними ділянками. У приватному будинку можна умовно виділити три основні зони: прилеглу територію, точки входу / виходу, внутрішні приміщення. Охоронні системи, які встановлюються для будинку, умовно можна розділити на три види:

  • Постові;
  • Стільникові GSM сигналізації;
  • Пультові.

Постова система охорони є найпростішою і відомою на сьогоднішній день. Для захисту будинків, в тому числі і заміських, наймається сторож, який контролює ввірену йому територію. Сторож повинен стежити за тим, щоб не було спроб несанкціонованого проникнення на об’єкт, що охороняється.

Найпоширенішим способом захисту приватного володіння від зловмисників є установка GSM сигналізації для дому. Наявність такої лінії дозволяє негайно повідомляти господаря про виникнення нештатної ситуації. Способи сповіщення можуть бути різними в залежності від типу вибраного обладнання.

Також в практиці застосовується пультова охорона. В даному випадку тривожний сигнал надходить в охоронний підрозділ, з яким укладено договір на надання послуг. Після отримання повідомлення про знаходження на об’єкті сторонніх осіб, в вказане місце виїжджає спеціальна група, яка вживає необхідних заходів реагування.

Захисні системи для будинку, як правило, представлені в вигляді сукупності автоматизованого обладнання та механізмів, дія яких спрямована на забезпечення схоронності особистого майна. Від виконуваних функцій залежить рівень безпеки і ефективність роботи всього комплексу.

Домашня автоматизована захисна лінія включає в себе наступні компоненти:

  • Охоронну сигналізацію;
  • Відеоспостереження;
  • Системи контролю доступу.

При використанні сигналізації для будинку можна контролювати практично все приміщення. Устаткування таких систем оповіщення може бути провідним і бездротовим. Бездротові лінії є вдосконаленими і більш ефективними. При установці бездротової системи відсутня необхідність прокладати з’єднувальні кабельні лінії.

Встановлюваний в будинку комплект відеоспостереження дає можливість користувачеві контролювати не тільки ситуацію всередині житлового приміщення, але і всі події, що відбуваються на прилеглій території. Устаткування для відеоспостереження має більш високу вартість, ніж охоронна сигналізація. Але для створення повномасштабної системи охорони фахівці рекомендують монтувати обидві підсистеми. Сучасні технології дозволяють поєднувати роботу двох видів обладнання та створювати єдиний захисний комплекс.

До систем контролю доступу відносять аудіо і відеодомофони. У практиці ці пристрої комплектуються електромеханічними замками, якими можна управляти дистанційно. Цей елемент охоронної лінії є необов’язковим і може встановлюватися виключно за бажанням власника житла.

Одним з основних компонентів сигналізацій є датчики (сповіщувачі). Існує кілька різновидів таких механізмів, найпоширенішими з них є датчики відкривання дверей, розбиття скла, задимлення, загазованості і затоплення. Професіонали зможуть правильно розмістити обладнання в будинку і тим самим забезпечити ефективну роботу всієї захисної лінії. Установка дротових систем є відносно недорогою. Головним недоліком такого типу комплексів вважається прокладка сполучних кабелів. Крім того, об’єкт може бути поставлений під охорону тільки в присутності людини в приміщенні. Для заміських будинків – це найкращий варіант.

Бездротові лінії більш зручні для виконання монтажу обладнання та його подальшого технічного обслуговування. Виділяють кілька способів передачі даних:

  • По радіоканалу;
  • По мережам GSM;
  • По стаціонарній телефонній лінії;
  • По супутниковому каналу.

Використовуючи радіоканал для передачі повідомлень, встановлюється обмеження дальність його дії. Максимальна відстань, на яку може передаватися інформація, становить не більше 5 км. Такий спосіб оповіщення зручний в разі розташування спеціалізованих охоронних фірм в радіусі дії сигналу.

Оповіщення по мережі GSM є найпоширенішим на сьогоднішній день. Встановлене обладнання повинно обов’язково містити модуль GSM, в який вставляється SIM-картка оператора. В системі програмуються телефонні номери зацікавлених осіб і текст тривожного повідомлення. У разі виникнення нештатної ситуації відповідне сповіщення приходить на вказаний номер телефону у вигляді текстового повідомлення. Розсилка повідомлень може виконуватися на кілька запрограмованих номерів одночасно. Деякі системи можуть здійснювати дзвінки. Оповіщення по стаціонарній телефонній лінії використовується тільки при наявності такої в охоронюваному будинку. В даному випадку панель контролю підключається безпосередньо до телефонної лінії. Дальність розповсюдження сигналу для передачі інформації по супутниковому каналу не обмежується.

Незважаючи на таку кількість способів оповіщення, фахівці рекомендують встановлювати захисні системи, які передають інформацію на централізований пульт відповідного підрозділу охорони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button