Головна / Земля / Вчені прогнозують мегаземлетрус в Індії

Вчені прогнозують мегаземлетрус в Індії

Процес субдукції схожий на той, що викликав потужний землетрус в Еквадорі, відбувається зараз в Гімалайському регіоні. Індійська плита підповзає під Китай і цей рух на північ накопичує величезну сейсмічну енергію. Сейсмічні деформації можуть привести до різкого викиду накопиченої енергії, яка виразиться в дуже потужному підземному катаклізмі.


Вчені вважають, що існує так багато енергії, накопиченої в цій зоні, що це призведе до землетрусу магнітудою 8 або навіть 9 балів за шкалою Ріхтера. Причому комп’ютерні моделі створені на основі зібраних сейсмічних даних, вказують на те, що такий мегаземлетрус може відбутися в будь-який момент.


Непалський землетрус став результатом цього ж процесу, але він був відносно слабким по потужності. Новий землетрус обіцяє бути набагато могутнішим.

Історичні дані геологічної служби США показують, що в середньому один раз в рік відбувається один сильний землетрус магнітудою до 8 балів і вище. Хоча варто зазначити, що сейсмологи вже не орієнтуються на старі дані і схеми сейсмоактивності, так як цей підземний ритм вже збився. Частота землетрусів з кожним роком збільшується в геометричній прогресії.

Натхнення: earth-chronicles.ru