Екологія

Океан поглинає в два рази більше CO2, ніж ми думали (відео)

Світовий океан грає важливу роль в регулюванні кількості вуглекислого газу в атмосфері, поглинаючи щороку мільярди тонн цього газу.

Океан поглощает в два раза больше CO2, чем мы думали

Нове дослідження дозволяє припустити, що ми, можливо, значно недооцінили ефективність цього величезного поглинача вуглецю, оскільки вчені з Вудсхолського океанографічного інституту (WHOI) у ході нового моделювання прийшли до висновку, що “біологічний насос” океану фактично вловлює в два рази більше CO2, ніж вважалося раніше.

Важлива роль океану

Подібно до лісів, океани діють як поглинач вуглецю, поглинаючи газ через організми, які використовують його для фотосинтезу. Фітопланктон, що населяє моря, бере участь у цьому процесі, використовуючи сонячне світло і вуглець для виробництва їжі і енергії.

Мікроскопічні організми потім або гинуть, або поглинаються зоопланктоном, який втягує їх глибше в океан і забирає їх запаси вуглецю з собою в подорож. Там вони можуть зануритися в осад або будуть з’їдені більш великими морськими істотами. В цілому вважається, що таким чином океани поглинають близько третини вуглекислого газу, що викидається в атмосферу в результаті діяльності людини.

Але вчені WHOI вважають, що цей “біологічний насос може поглинати набагато більше вуглецю, ніж ми думали. Команда прийшла до такого висновку, переосмисливши спосіб, яким ми розраховуємо на те, що називається евфотичною зоною, тобто тією частиною верхнього шару океану, в яку здатне проникати сонячне світло.

“Якщо по-новому поглянути на одні і ті ж дані, то вийде зовсім інше уявлення про роль океану в перероблюванню вуглецю, а значить, і про його роль в регулюванні клімату”, – каже геохімік WHOI Кен Бусселер.

Океан поглощает в два раза больше CO2, чем мы думали

Замість того, щоб покладатися на вимірювання, зроблені на фіксованих глибинах, вчені використовували дані, отримані з датчиків хлорофілу, які виявляють наявність фітопланктону і, отже, справжні краї евфотичної зони. Після цього аналізу група прийшла до висновку, що глибини цієї межі варіюються по всьому світу, і з урахуванням цього океан поглинає приблизно в два рази більше вуглецю щороку, ніж ми думали.

Команда каже, що, якщо це нове розуміння біологічного вуглецевого насоса отримає широке застосування, воно може дати більш чітке уявлення про те, як викиди вуглекислого газу впливають на клімат, і як глобальна політика може бути реалізована для пом’якшення його наслідків.

“Використовуючи нові метрики, ми зможемо доопрацювати моделі не тільки для того, щоб сказати, як виглядає океан сьогодні, але і як він буде виглядати в майбутньому”, – говорить Бусселер. “Занурюється кількість вуглецю в океані вгору або вниз? Ця кількість впливає на клімат світу, в якому ми живемо”.

У наведеному нижче відеоматеріалі міститься резюме дослідження, а стаття була опублікована в журналі “Proceedings of the National Academy of Sciences” (“Праці Національної академії наук”).

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button