Екологія

Забруднене повітря стало причиною 15% смертей від COVID-19

Забруднення повітря зв’язали принаймні з 15% смертей від COVID-19. Зокрема мова йде про країни Східної Азії та Європи, повідомляють вчені у виданні Cardiovascular Research.

Image by Ralf Vetterle from Pixabay

“Коли люди вдихають забруднене повітря, найдрібніші частинки з нього проникають через легені в кровоносні судини, викликаючи запалення і клітинний стрес. В результаті пошкоджується внутрішня поверхня артерій, вони звужуються і втрачають гнучкість. Щось схоже відбувається і тоді, коли коронавірус тим же шляхом проникає в організм”, – твердить Томас Мюнцель, один з авторів дослідження і професор Університету ім. Йоганна Гутенберга в Німеччині

Забруднене повітря небезпечне тим, що в ньому є дрібні частинки, які під час вдихання проникають в кровоносні судини. Таким чином вони викликають запалення і клітинний стрес. В результаті пошкоджується внутрішня поверхня артерій, вони звужуються і втрачають гнучкість.

За оцінками ВООЗ щороку через забруднення атмосфери різними шкідливими речовинами вмирають близько 7 млн осіб. Однак реальна кількість може бути на порядок більше, адже ніяких серйозних досліджень про види забруднення ще не проводилася.

Група вчених вирішила з’ясувати, як сильно забруднення повітря впливає на перебіг коронавірусної інфекції. Для цього вони порівняли супутникові карти поширеності аерозолів в повітрі великих міст світу з тим, як часто їх жителі вмирали від COVID-19 в першій половині 2020 року.

В результаті з’ясувалося, що, наприклад в Чехії з забрудненням повітря було пов’язано близько 29% смертей від COVID-19, а в Китаї, Німеччині, Швейцарії та Бельгії від 20 до 25%. Найбільший процент був виявлений в містах Східної та Південної Азії: мова йде про 35-40% випадки.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button