Екологія

Людина знищив 20% видів птахів за останні 50 000 років

Нове дослідження показало, що за останні 20 000 – 50 000 років всі види птахів зазнали процесу вимирання. Головною причиною цього стала людина. Наш вплив на дику природу призвів до зникнення приблизно 10-20% від усіх видів птахів.

Провівши всебічний огляд наукової літератури, вчені змогли зібрати необхідну кількість даних про чисельність і особливості вимерлих видів птахів по всьому світу. Як відзначають автори роботи, дуже важливо зрозуміти, що саме вплинуло (і як) на зникнення птахів в минулому, щоб сьогодні уникнути можливих повторень сценаріїв. В цілому вчені змогли перерахувати 469 видів птахів, які вимерли за останні 50 000 років, проте їх може бути набагато більше, тому, що археологічні дані можуть «приховувати» деякі види.

Дослідники вважають, що масове вимирання було викликано в першу чергу людьми, які полювали на птахів в пошуках їжі, або тваринами, привезеними на острови людьми. Це припущення ґрунтується на тому факті, що велика частина останків птахів була знайдена на древніх людських стоянках, де поруч гніздилися птахи.

Більшість вимерлих видів мали три основні особливості:

  • Близько 90% з них жили на островах;
  • Більшість вимерлих птахів були великими, маса тіла багатьох вимерлих видів була в 10 разів більше, ніж у тих, що вижили. Більші птиці забезпечували людей великою кількістю їжі, тому вони були кращою мішенню для мисливців;
  • Велика частина вимерлих видів не вміла літати. В цілому, 68% нелетючих видів птахів, відомих науці, вимерли;

Автори роботи сподіваються, що їх висновки послужать попереджувальним сигналом. Сьогодні безліч видів знаходяться на межі вимирання, і якщо людина колись була причиною, по який цілі види зникали, сьогодні вона може стати «інструментом» для збереження птахів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button