Наука

Опіоїди змусили птахів виконувати «джаз»

Спів птахів – це не просто красива мелодія. Це справжня система комунікацій, яка допомагає шукати партнера, попереджати про небезпеку або охороняти свою територію. І все-таки іноді птахи зовсім не проти заспівати для задоволення. Вчені з університету Вісконсину в Медісоні припустили, що коли пташки заводять пісню «для настрою», в їх мозку утворюються опіоїди, які доставляють їм більше задоволення.

Image by Mark?ta Machov? from Pixabay

Щоб довести свою теорію, вони дали шпакам дозу фентанілу – опіоїда, який використовується в якості знеболюючого. Коли птахи почали співати, вчені виявили, що їхні пісні почали звучати, як джаз! А найцікавіше, що ці звуки сигналізували іншим птахам збиратися разом. На відміну від пісень, які залучають самок або застерігають про небезпеку, «джазові» композиції птахів не мають структури, а іноді особини і зовсім викидають з мелодій ноти!

Автори нового дослідження відзначають, що раніше проводилося багато робіт, які були пов’язані зі співом птахів, але їх спостереження вперше були зосереджені на причини співу птахів.

В ході дослідження вчені вирішили дізнатися, як навколишнє середовище впливає на спів птахів. Вони помітили, що шпаки воліють співати в компанії і в знайомих місцях.

«Наші результати показують, що птахи співають, бо їм добре, і що спів допомагає їм підтримувати це позитивний стан», – розповідають автори роботи.

Як тільки команда дослідників встановила, що птахи пов’язують спів із задоволенням, вони захотіли з’ясувати причину цього задоволення і припустили, що в мозку шпаків в цей час виділяються особливі речовини. Так вчені вирішили дати пташкам низьку дозу фентанілу для штучного задоволення, і це викликало «джазовий» спів! Вчені також довели зворотне, що відключення опіоїдних рецепторів в мозку, зменшує частоту пісень.

У своїх висновках автори відзначають, що така закономірність говорить про стародавній нейронний ланцюг, який регулює внутрішню соціальну поведінку у багатьох тварин. Відкриття глибинного зв’язку між соціалізацією і вивільненням опіоїдів може допомогти дослідникам розробити методи лікування людей, які соціально замкнуті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button