Авто

До 2025 року великі міста в Україні перейдуть на електробуси, а бензинові та дизельні авто заборонять реєструвати

З 1 січня 2025 року в Україні перейдуть на електричний громадський транспорт міста із населенням понад 300 тисяч осіб.

Досягнення таких результатів передбачає перший етап переходу на електричний громадський транспорт до 2030, затверджений Кабміном у рамках декарбонізації транспортної сфери, передає ecopolitic.com.ua.

З 1 січня 2027 року на електричний громадський транспорт в нашій країні повинні будуть перейти інші населені пункти; з 1 січня 2028 року електробуси використовуватимуть для міжміських і міжобласних перевезень. І нарешті, з 1 січня 2030 року до регулярних пасажирських перевезень допускатимуть тільки електробуси.

Окрім того, згідно з урядовими планами, щонайменше 90% автопарку перевізників повинні становити електробуси вітчизняного виробництва.

Зазначається, що відповідний законопроект уже проходить погодження в уряді.

Також передбачається поступова відмова від реєстрації у нашій країні бензинових і дизельних авто.

Мінінфраструктури хоче законодавчо заборонити ввезення нових і старих автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння: з 1 січня 2027 року – ввезення та першу реєстрацію вживаних авто з дизельним ДВЗ; з 1 січня 2030 року – те саме з бензиновими та новими дизельними автомобілями.

Як уточнили в міністерстві, обмеження стосуватимуться і зареєстрованих і працюючих автомобілів. «Одна “євробляха” викидає в атмосферу приблизно в 1000 разів більше парникових газів та інших забруднювачів, ніж авто на пальному стандарту Євро-6, – каже заступник директора з наукової діяльності ДП “Державтотранс НДІ проєкт” Олексій Клименко. – Увесь транспорт промаркують за рівнем екошкоди, що вплине на доступ до певних територій: приміром, центри міст, заповідники та інші рекреації стануть закритими для транспорту з “поганим” маркером».

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button