Всесвіт

Опублікована перша детальна геологічна карта Місяця

Вона показує геологію поверхні супутника нашої планети в масштабі 1 до 5 000 000.

Опубликована первая подробная геологическая карта Луны

Фахівці з Наукового центру астрогеології Геологічної служби США (USGS) спільно з інженерами NASA створили «Єдину геологічну карту Місяця» — перший детальний план поверхні супутника Землі. Він доступний онлайн і показує геологічну структуру Місяця з неймовірною досі деталізацією — у масштабі 1: 5 000 000.

За словами творців карти, їх робота є надзвичайно важливою в світлі планів щодо колонізації Місяця в найближчому майбутньому.

«Люди завжди були зачаровані Місяцем і думкою про те, що ми могли б [на нього] повернутися, — каже екс-астронавт NASA і нинішній директор геологічної служби Джим Рейлі. — Чудово бачити, що USGS створює ресурс, який може допомогти NASA при плануванні [місячних] місій в майбутньому».

Для створення карти були використані кілька знімків Місяця часів програми «Аполлон», з 1961 по 1975 рік. Велика частина цих фото була зроблена космічними апаратами NASA Lunar Orbiter. Додатково враховувалася і оновлена інформація зі супутникових телескопів. Так, нові дані по приекваторіальним областях Місяця отримали за допомогою японського апарату «Кагуя», запущеного в 2007 році.

Також фахівці розробили універсальний стратиграфічний опис Місяця, визначивши структуру і його вік гірських порід. Тим самим вдалося вирішити протиріччя, що виникали при використанні більш ранніх карт, в яких вік, характеристики і назви порід часто сильно розрізнялися.

«Ця карта стала вершиною багаторічного проєкту, — каже її провідний автор Кору Фортеццо. — Вона надає життєво необхідні дані для наукових досліджень майбутнього, пов’язуючи вивчення конкретних локацій на Місяці з іншою частиною поверхні».

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»