Всесвіт

Астрономи виявили аномально велику популяцію чорних дір в зоряному скупченні Palomar 5

У зоряному скупченні Palomar 5 виявлено в три рази більше чорних дір, ніж очікували вчені, судячи з кількості зірок. На чорні діри припадає 20% всієї маси скупчення.

Вчені з Інституту космічних наук Університету Барселони з’ясували, що в зоряному скупченні Palomar 5 знаходиться аномально велика кількість чорних дір. Їх в три рази більше, ніж можна було очікувати, оцінюючи кількість зірок. Маса чорних дір становить майже 20% від усієї маси скупчення. Середня маса чорної діри приблизно дорівнює 20 мас Сонця.

Астрономи розраховують, Palomar 5 допоможе зрозуміти, як формуються зоряні потоки, які тонкими струменями оперізують галактику. За останні роки в гало Чумацького Шляху було виявлено близько 30 таких зіркових потоків. За однією з версій, вони виникають в результаті руйнування зоряних скупчень силою тяжіння Чумацького шляху.

Palomar 5 – це перше скупчення, що спостерігається та безпосередньо пов’язане із зоряним потоком. Тому астрономи називають його «Розеттським каменем» і сподіваються, що Palomar 5 допоможе пояснити формування «зіркових річок», що протікають навколо галактики.

Автори побудували модель еволюції зірок і їх орбіт від формування скупчення до його остаточного розпаду. Вчені міняли вихідні дані до тих пір, поки не знайшли збіг з даними спостережень скупчення.

Вчені виявили, що при формуванні Palomar 5 кількість чорних дір в скупченні було нормальним, але в міру формування зоряного потоку, зірок в скупченні ставало все менше, а чорні діри залишалися, тому їх частка збільшувалася. Згідно з моделлю, приблизно через мільярд років скупчення буде повністю складатися з чорних дір.

Palomar 5 був відкритий в 1950 році і є одним з 150 кульових скупчень, що обертаються навколо Чумацького Шляху. Palomar 5 знаходиться в сузір’ї Змії на відстані близько 80 000 світлових років від Сонця, Скупчення в 5 разів довша, ніж типове кульове скупчення і знаходиться на заключних стадіях розпаду.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button