Всесвіт

Марсохід Perseverance знайшов на Червоній планеті зелений пісок

Дослідження порід, виявлених на Марсі, показало, що на планеті поширені не тільки червоні, але і зелені піски.

Як правило, Марс представляють у вигляді планети, яка суцільно покрита червоними скелями і долинами з червоного піску до самого горизонту, куди б не глянув погляд. Дослідники з Університету Пердью показали, що це не зовсім так.

Марсохід Perseverance виявив в кратері Езеро незвичайні шаруваті породи. Дослідження показало, що це не осадові породи, які очікували побачити вчені на місці передбачуваного стародавнього озера, а застиглі камені, що мають вулканічне походження. Вони складаються з великих зерен олівіну, більш брудної і менш дорогоцінної версії перідота, який забарвлює пляжі Гаваїв в темно-зелений колір.

Знімок зеленуватих порід на Марсі. Зображення: NASA, JPL-Caltech, ASU

Дослідження показало, що камінню і лаві, які були знайдені на Марсі, близько 4 млрд років. На відміну від магматичних порід на Землі вони не зазнали суттєвої трансформації через вивітрювання, тектонічні процеси та інших зовнішніх впливів. Завдяки цьому, вивчаючи стародавні породи на Марсі вчені можуть реконструювати умови формування мінералів на ранніх етапах життя планети.

Автори роботи сподіваються, що дослідження ранніх порід на Марсі допоможе краще зрозуміти джерела зародження життя як на Червоній планеті, так і на Землі. Основна складність, в дослідженні ранньої еволюції на Землі полягає в тому, що ті умови, які були на ранній планеті безповоротно загублені, відзначають вчені.

Пошук життя – одна з головних цілей місії Perseverance і одна з причин, по якій він приземлився в кратері Езеро. Виявлення потенціалу жилого середовища навіть в постарілих магматичних породах, мало придатних для життя, вселяє надію, що справжні сліди життя можуть бути знайдені в осадових породах, які марсохід починає досліджувати зараз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button