Всесвіт

Орбітальна камера сфотографувала “акне” на поверхні Марса (фото)

Камера HiRISE виявила у полюса Марса незвичайні кратери.

Дослідники місії HiRISE опублікували новий знімок поверхні Червоної планети. В об’єктив камери потрапило незвичайне скупчення кратерів біля Південного полюса Марса. Зовні воно нагадує шкірне акне.

Скупчення кратерів на поверхні Марса. Зображення: NASA / JPL-Caltech / UArizona

Схожість з висипанням підсилює той факт, що більшість кратерів в районі Південного полюса поодинокі і зовні нагадують пори на шкірі людини. Незвичайний колір скупченню надають сезонний лід з вуглекислого газу, який покриває шаруваті відкладення порід біля Південного полюса.

Скупчення кратерів, як правило, утворюються, коли космічна скеля руйнується в атмосфері Марса. При цьому, як показало недавнє дослідження, розпад викликає не розмір об’єкта, а його тендітна структура. Метеорит повинен бути вже “ослаблений” на підльоті, щоб атмосфера завершила цей процес.

Широкий знімок області в районі Південного полюса Марса. Зображення: NASA / JPL-Caltech / UArizona

Дослідники відзначають, що час і історія утворення цього скупчення кратерів не відома. Але аналіз розміру, розташування та інших властивостей кратерів говорить про те, що вони утворилися саме таким чином: через удар об’єкта, що розвалився в атмосфері на кілька частин.

HiRISE – це камера, встановлена на борту космічного апарату Mars Reconnaissance Orbiter. Це найбільший телескоп, відправлений в глибокий космос, на сьогодні. Камера може робити знімки з роздільною здатністю до 30 см на піксель при знаходженні супутника на висоті в 300 км над поверхнею Марса.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments