Всесвіт

Орбітальне сміття може перетворитися в нові космічні станції

Якщо людина переробляє сміття на Землі, то чому б не перетворювати його в щось корисне і в космосі?

Проблема космічного сміття вже давно турбує астрономів. Уламки космічних апаратів і виведені з експлуатації супутники не тільки заважають роботі земних телескопів, але й становлять небезпеку для майбутніх і чинних місій. Багато приватних компаній і державні космічні агентства вже висловлювали свої ідеї про те, як можна утилізувати це сміття, але недавно, фірма Nanoracks озвучила пропозицію несхожу на жодну іншу …

Nanoracks планує збирати космічне сміття і перетворювати його в нові космічні станції. Як повідомляє Wired, генеральний директор компанії Джеффрі Манбер особливо зацікавлений у використанні відкинутих верхніх щаблів ракет-носіїв.

Модернізація елементів колишніх космічних апаратів прямо на орбіті раніше не проводилася, тому, як це буде відбуватися, поки не зовсім зрозуміло. Однак, як повідомляють представники компанії, вони готові відправити робота Nanoracks для перших робіт вже в травні наступного року. Він полетить в космос за програмою SpaceX Rideshare. Під час польоту робот буде практикуватися у свердлінні металу, аналогічного тому, з якого виробляють паливні баки ракет.

«NASA кілька разів розглядало ідею модернізації паливних баків», – сказав Манбер. «Але ці ідеї ніколи не доходили до втілення через відсутність технологій». Манбер додає, що якщо його програма буде успішною, космічне сміття з великої проблеми перетвориться в золоту жилу.

«Коли я дивлюся на 15 або 20 років вперед, я бачу місії, які шукають« потрібні речі »серед космічних відходів. Це буде один з найбільших ринків майбутнього ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button