Головна / Всесвіт / Двометровий астероїд згорів у небі над Африкою

Двометровий астероїд згорів у небі над Африкою

У верхніх шарах атмосфери над Африкою згорів астероїд, який падав зі швидкістю 17 км/с.

Двухметровый астероид сгорел в небе над Африкой

Астероїд діаметром близько двох метрів згорів у верхніх шарах атмосфери над Африкою. Як повідомив у понеділок інтернет-портал Space.com з посиланням на фахівців Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА), астероїд, що отримав позначення 2018LA, увійшов в атмосферу над Ботсваною зі швидкістю 17 км/ с.

Першими небесне тіло виявили в суботу співробітники обсерваторії в околицях Таксона (штат Арізона). В той момент астероїд знаходився на відстані 384 тис. кілометрів від Землі. Для спостережень була задіяна система автоматичного стеження Scout.

«Це лише третій випадок, коли вдалося заздалегідь розрахувати високу ймовірність падіння астероїда на Землю», — зазначив Пол Чодас, керівник Центру вивчення об’єктів в навколоземному просторі при Лабораторії реактивного руху НАСА в Пасадені (штат Каліфорнія).
За його даними, перший такий випадок стався 7 жовтня 2008 року, коли астероїд діаметром близько 4 метрів, що отримав позначення 2008ТС3 вдалося засікти за 19 годин до того, як він увійшов в атмосферу над Суданом. У січні 2014 року астероїд 2014АА змогли виявити за кілька годин до того, як він згорів над Атлантикою. Всі три астероїда були зафіксовані у рамках Небесного огляду за програмою Catalina Sky Survey.

Зі свого боку Ліндлі Джонсон, представник відділу NASA, який займається спостереженням за небесними тілами, які можуть представляти загрозу для Землі, зазначив, що 2018LA «виявився набагато меншим за розміром об’єктом, ніж ті, які ми повинні виявляти і про які повинні попереджати».

«Ця подія дозволила нам перевірити наші можливості і додала впевненості в точності наших комп’ютерних моделей, розроблених для передбачення можливих загроз, — додав він. — Це означає, що моделі придатні і для прогнозування загроз з боку великих космічних об’єктів».

На початку березня нинішнього року астероїд діаметром близько 7 метрів, отримав позначення 2018DV1, пройшов у 113 тис. кілометрів від Землі, а 7 березня значно більш великий астероїд 2017VR12, діаметр якого оцінюється від 150 до 470 метрів, зблизився з Землею на 1,4 млн кілометрів.

5 лютого, за даними НАСА, повз землю на відстані 4,2 млн кілометрів пройшов астероїд 2002AJ129, діаметр якого оцінюється від 0,5 до 1,2 км, а в середині грудня минулого року на відстані 10,3 млн кілометрів від Землі пройшов астероїд Фаетон, діаметр якого оцінюється в 6 км. В момент найбільшого зближення 16 грудня він перебував від нашої планети на відстані в 27 разів більше, ніж відстань до Місяця. На таку ж відстань він підходив до Землі у 1974 році, а наступне зближення відбудеться 14 грудня 2093 року.

Натхнення: www.popmech.ru

 
comments powered by HyperComments