Всесвіт

Органічні молекули, виявлені Curiosity, вказують на наявність життя на Марсі

Недавно вчені виявили на Марсі органічні сполуки, звані тіофенами, і астробіолог Дірк Шульце-Макуч з Вашингтонського державного університету стверджує, що присутність цих молекул підтверджує наявність біологічного життя на Марсі.

Шульце-Макуч об’єднався з іншими астробіологом Якобом Хайнцем з Технічного університету в Берліні, для проведення дослідження щодо визначення природи походження тіофенів на Червоній Планеті. На Землі тіофени можна виявити в корисних копалин, наприклад, нафті або вугіллі, і навіть в білих трюфелях. Згідно з результатами їх робіт, джерелом виникнення органічних сполук на Марсі могли бути бактерії.

«У нас є кілька гіпотез, які припускають біологічні походження тіофені, чим хімічні», — сказав Дірк Шульце-Макуч. «Якби ви, скажімо, виявили тіофени на Землі, то, швидше за все, визначили їх біологічне походження, однак у випадку з марсом, ми повинні бути впевнені на 100%».

Однак астробіологи не можуть виключити і абіотичне (сукупність неорганічних умов (середовищних факторів) проживання організмів, походження цих органічних молекул на Червоній Планеті. За однією з версій, тіофени могли утворитися на поверхні Марса в результаті ударів метеоритів, які викликали процес відновлення сульфатів при 120 градусів за Цельсієм.

Зараз Шульце-Макуч і Хайнц намагаються знайти докази того, що тіофени могли бути утворені в результаті життєдіяльності бактерій, які могли існувати більше трьох мільярдів років тому.

Вчені сподіваються отримати більше доказів на користь своєї теорії від наступного марсохода Розалінда Franklin, запуск якого планується у липні 2020 року. На його борту буде встановлений аналізатор органічних молекул Марса або MOMA, який зможе отримати більше даних.

Натхнення: v-kosmose.com

Кнопка «Наверх»