Всесвіт

Астрономи помітили зменшення розмірів Сонця при його високій активності

Спостерігаючи за сейсмічними хвилями Сонця, астрономи помітили цікаву тенденцію. Вступаючи у пік свого 11-річного періоду активності, світило зменшується в розмірах, стискаючись від 1-2 км до 5-8 км.

Астрономы заметили уменьшение размеров Солнца при его высокой активности

Сонце не має стабільно окресленої поверхнею, тому про його габаритах можна міркувати приблизно. Обертаючись, головна зірка Сонячної системи сплющується вздовж осі, і різниця між полярним і екваторіальним діаметром становить близько 10 км. Встановити дані величини астрономам допомагає швидкість падіння яскравості об’єкта з радіусом близько 700000 км від його центру до краю. Фахівці
Технологічного інституту Нью-Джерсіа і Університету Ніцци простежили за сейсмічними хвилями Сонця за допомогою космічних геліообсерваторій SoHO і SDO.

Спостереження показали зміни розмірів різних верств світила при його 11-річному циклі підвищеної магнітної активності. Деякі пласти зірки розширюються, стаючи більш розрідженими, а інші, ущільнюючись, стискаються. Астрономи помітили найбільш значні перетворення на глибині приблизно 5000 км, де радіус звужується до 5-8 км. Однак у період активності Сонця його габарити в цілому зменшуються всього до 1-2 км.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button