Всесвіт

НАСА показало, який вигляд матиме перша в історії космічна станція біля Місяця (відео)

Орбітальна станція Gateway, на відміну від МКС, не призначена для постійного перебування астронавтів.

Нова станція слугуватиме транспортним вузлом для переміщення між Землею і Місяцем. Очікується, що перші астронавти відвідають станцію 2028 року. НАСА продемонструвало, який вигляд матиме цей міжнародний космічний аванпост.

Розробкою компонентів Gateway займаються інженери НАСА, Європейського космічного агентства, а також космічні агентства Канади, Японії та Об’єднаних Арабських Еміратів. Якщо проект буде реалізовано за планом, станція Gateway складатиметься з таких модулів:

Основним елементом станції стане модуль HALO, який буде використовуватися астронавтами для проживання і як логістичний вузол під час їхнього переміщення між Землею і Місяцем. HALO також слугуватиме командним і комунікаційним центром станції. У ньому буде встановлено обладнання, що дає змогу станції функціонувати автономно, коли на борту немає астронавтів. У цьому модулі також будуть розміщені наукові проєкти.

На модулі HALO буде встановлено роботизований маніпулятор Canadarm3, наступник аналогічного пристрою на МКС. Canadarm3 зможе виконувати сервісне обслуговування і ремонт станції в автономному режимі.

На одному кінці модуля HALO буде розміщено компонент PPE, що забезпечує станцію енергією за допомогою сонячних панелей.

На іншому кінці модуля HALO буде розміщено циліндричний модуль I-Hab, який слугуватиме додатковим житловим відсіком для астронавтів. У ньому зможуть одночасно перебувати чотири людини, з доступом до кухні, спальних місць і невеликого спортзалу. У цьому модулі також буде шлюзовий відсік для виходу у відкритий космос. Планується, що модуль I-Hab буде приєднано до HALO у 2028 році.

Ще один модуль станції, званий Lunar View, буде використовуватися для зберігання різного устаткування і палива. Його планують встановити у 2030 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button