Всесвіт

У космічному просторі знайдена нова молекула

Відкриття дивно розгалуженої органічної молекули в глибинах міжзоряного простору поставило вчених в глухий кут.

Йдеться поки про молекулу під питанням i-C3H7CN, відомої як ізо-пропіл ціанід. Вона була виявлена ??астрономами в великій зіркоутворюючій хмарі Sagittarius B2. Це хмара, що складається з великого обсягу густого газу і пилу. Дана хмара знаходиться практично в центральній частині Чумацького Шляху на відстані близько 27 000 світлових  років від Сонця.

foto_cikavosti_27.09.2014-09_resized

Нове відкриття показує, що деякі основні будівельні блоки життя на Землі могли сформуватися в міжзоряному космосі. Специфічна молекула випромінює світло на певних хвилях і в чітко визначеному спектрі. Саме тому її було не так вже й просто виявити. Швидше можна сказати, що знайдена вона була зовсім випадково за допомогою наземної обсерваторії ALMA в пустелі Атакама в Чилі.

Читайте також: Запропоновано новий принцип пошуку позаземних цивілізацій

Отже, нова молекула ізо-пропіл ціанід доповнила довгий список молекул, знайдених в космосі. А вся родзинка цієї молекули полягає в тому, що вона має розгалужену структуру, як амінокислоти. В свою чергу, аміно-кислоти є будівельними блоками протеїнів – важливих компонентів життя на Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button