Фото

Оригінальні та незвичайні сходи

Для багатьох сходи – необхідний будівельний елемент, який пов’язує між собою різні рівні будинків. Стандартні види і рішення застосовуються практично без змін. Єдиною частиною, яка так чи інакше піддається стилістичним змінам можна вважати поручні.

 

Саме вони, як правило, відповідають за зовнішній вигляд сходів в цілому. У деяких випадках господарі будинків експериментують з обробкою, але в цілому сходи залишаються цілком впізнаваними конструкціями, що складаються зі стандартних елементів.

Люди, які творять незвичайні сходи

Але у дизайнерів, як людей творчих, своє бачення навіть таких, здавалося б, нескладних конструкцій, як сходи. Вони пропонують свої альтернативні рішення, які, можливо, не завжди практичні, зате завжди цікаві та незвичайні. Дизайнерські незвичайні сходи зможуть не тільки прикрасити собою інтер’єр, але і створити неповторну атмосферу, внести до домашній побут трохи екзотики і навіть фантастики. Розглянемо кілька варіантів авторських проектів сходів, які колись були запропоновані провідними світовими дизайнерами.

Огляд оригінальних сходів почнемо з досить практичного рішення, яке запропонував фахівець Unicraft Joinery, назвавши його «сходи-комора». Цей варіант являє собою сходи, кожна із ступенів якої є за сумісництвом ще й ящиком, перетворюючи простір під сходами в повноцінну шафу. Такий підхід не тільки незвичайний, він ще й дозволяє найбільш повноцінно використовувати житловий простір.

Наступні сходи скоріше нагадують картину якогось художника-абстракціоніста, ніж дизайнерське рішення, яке можна втілити в життя. Справа в тому, що проект, представлений двома дизайнерами Matthias Stehlbom і Gabriella Gustafson, припускає наявність кривих ступенів, ходити по яких досить нелегко. Хоча, якщо Ваше завдання – вразити гостей чимось незвичайним, така конструкція напевно Вам підійде.

Більш прийнятний варіант – сходи-гірка, що поєднує в собі дві доріжки: зі сходами і гладким спуском, як на дитячій гірці. Автором цього проекту є Родні Міллер. Від такого рішення напевно будуть у захваті діти, яким не треба буде виходити з дому, щоб покататися на гірці. Правда, підніматися доведеться традиційним способом – використовуючи щаблі. Недоліком таких сходів можна вважати їх досить великі розміри, тому їх краще встановлювати в просторих особняках, де багато вільної площі.

Сходи, запропоновані дизайнером Аароном Тангом, навпаки покликані економити кожен квадратний метр Вашої корисної площі, оскільки у вільний від експлуатації час їх можна просто скласти. Складені щаблі перетворюються на елемент декору стіни, а при необхідності за допомогою досить складного механізму вони займають горизонтальне положення і готові до використання.

Матеріали для виготовлення незвичайних сходів

Крім незвичайного дизайну фахівці пропонують також експерименти з матеріалами для сходів. Класичні дерев’яні або залізобетонні конструкції все ще твердо займають лідируючі позиції на ринку, але є конструкції, виконані з каменю, металу – детальніше – або навіть скла. Щаблі у вигляді необроблених брил каміння або ж обробка, що імітує поверхню мармуру, граніту та інших порід, давно перестали бути чимось незвичайним. Прекрасний ефект створюють скляні та металеві конструкції. Вони візуально роблять сходи більш легкої і повітряної, наповнюючи її повітрям.

Оригінальні та незвичайні сходи

Ось ще кілька прикладів цікавих рішень сходів, які урізноманітнюють інтер’єр вашого житла.

 

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button