Фото

Найекстремальніше місце на Землі (фото)

Вчені з’ясували, що найекстремальніше місце на Землі, умови проживання в якому можна порівняти з інопланетними, знаходиться в Ефіопії в западині Данакіль.

8d62ace203b44079d602c2b2accd78bc

Група вчених з Іспанії приступила до вивчення западини Данакіль, оскільки на сьогоднішній день це місце практично не досліджено. Член експедиції з Астробіологічного центру в Мадриді Феліпе Гомез пояснює, що біологічних описів по мешканцям западини не існує, але ця незвідана територія викликає величезний інтерес.

У Данакіль існує щонайменше три екстремальні екосистеми, показники температури повітря коливаються тут від 42 градусів вдень і 30-уночі. Повітря насичене парами хлору, які здатні «спалити» легені. Ті мікроорганізми, які можуть вижити в таких умовах, унікальні.

Западина виникла в результаті зіткнення трьох літосферних плит. Усередині йде активна вулканічна діяльність, тому вона є найспекотнішим місцем на планеті. Данакіль розташувалася на рівні 100 метрів нижче рівня моря. Вода, яка потрапляє в неї, проходить через розігріті потоками лави породи. Таким чином вода насичується різними неорганічними сполуками і перетворюється на екстремальний хімічний коктейль.

Згідно з попередніми дослідженнями, в западині існують три середовища існування, в яких мешкають різного роду бактерії-екстремофіли. Одне середовище — це практично окріп з температурою води понад 90 градусів, який в свою чергу насичений сіркою і тому пофарбований в яскраво-жовтий колір. Друге середовище формується при температурі 40 градусів, тут переважають солі міді. У третьому практично немає води, воно являє собою свого роду ліс з неживих грибів, створених солями заліза.

Дослідники зараз займаються хімічним аналізом ефіопської западини, а далі планують вивчити мікробів, які проживають у водах і породах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button