Технології

Інженери наблизили анатомію роботів до людської

Швейцарські фахівці з робототехніки з Лабораторії штучного інтелекту при університеті Цюріха побудували робота, пристрій якого копіює анатомію людської опорно-рухової системи. За допомогою японських дослідників, які раніше розробили аналогічний пристрій, вчені створили робота з гнучкою грудною кліткою, хребтом і м’язами, які з’єднуються з кістками і суглобами за допомогою зв’язок. Подробиці наведені як на офіційному сайті проекту, так і у виданні MIT Technology Review.

Робот Roboy відрізняється від абсолютної більшості роботів тим, що розробники поставили перед собою мету максимально точно скопіювати людську анатомію.

Roboy відрізняється непропорційно великою головою, але зате його суглоби, кінцівки і хребет виконані за образом і подобою людських. Інженери створили штучні м’язи і зв’язки, які розташовані приблизно там же, де можна побачити мускулатуру у людини: правда, вчені змоделювали лише опорно-рухову систему, залишивши Roboy без всіх інших внутрішніх органів (і, відповідно, м’язів і зв’язок черевної порожнини).

Завданням дослідників було не створення робота, який би найбільш ефективно вирішував якесь спеціалізоване завдання на зразок переносу з місце на місце важких деталей або транспортування вантажів (подібно до американського L3) для допомоги піхотинцям.

За словами творців Roboy, мова йде про розробку, яка дозволяє краще зрозуміти біомеханіку складних систем і за рахунок цього наблизитися до створення людиноподібних роботів в практичних цілях.

За словами Оскара Ван Страйк, представника компанії Bionic Robonics і одного з консультантів проекту, створення маніпуляторів з гнучкою, схожою на реальну руку, анатомією дозволяє створити більш безпечних роботів, так як зіткнення з таким маніпулятором для людини виявиться менш травматичним, ніж у випадку з жорсткими сталевими деталями.

У створенні робота швейцарським вченим допомагали їхні японські колеги, які раніше побудували аналогічного робота. Проект фінансується за рахунок пожертвувань від приватних осіб і високотехнологічних компаній, а креслення і програмне забезпечення Roboy будуть поширюватися без обмежень.

Розробники вважають, що будь-яка людина, озброєна тривимірним принтером і достатньою мотивацією скоро отримає можливість побудувати аналогічного робота своїми силами і доопрацювати його конструкцію за своїм розсудом.

Біонічні, тобто імітуючі живі істоти, роботи є альтернативою пристроям, які розроблені з нуля для вирішення якоїсь конкретної задачі. Ці два підходи до проектування мають свої переваги і недоліки: так, антропоморфний робот в теорії міг би використовувати всі розраховані на людину інструменти, механізми і транспортні засоби, але на практиці часто дешевше зробити потужний стаціонарний маніпулятор для виконання однотипних операцій з перенесення деталей, а не відправляти до конвеєра бригаду універсальних роботів-вантажників.

З іншого боку, робота з ліквідації аварій на виробництві або в умовах дикої природи вимагає універсальності і гнучкості, а не максимальної сили у поєднанні з мікронною точністю рухів.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button