Земля

Самогубства індійських фермерів пов’язали зі зміною клімату

Висока температура, посуха, шторми і голод, спричинені зміною клімату, призвели до того, що в Індії відбувається на тисячі самогубств більше, повідомляє нова доповідь.


Під час сезону вегетації в південоазіатській країні кожен градус потепління вище 20°C дорівнює смерті 67 осіб, які закінчують життя самогубством, йдеться в дослідженні. Експерти говорять, що дані особливо тривожні, так як середня температура в Індії може підвищитися ще на 3°C до 2050 року.

Індійські фермери регулярно страждають від екстремальних погодних подій, включаючи сильні шторми і хвилі тепла. Деякі землероби розраховують виключно на природні опади для поливу врожаю. Тамма Карлтон, яка проводила дослідження, говорить, що 59 тисяч суїцидів за останні 30 років можуть бути пов’язані зі зміною клімату.

«Ми не можемо зупинити потепління, але це не означає, що ми не можемо щось зробити з проблемою суїцидів», — говорить Вікрам Патель, індійський психіатр і експерт з ментального здоров’я в Гарвардській медичній школі в Бостоні.

Є багато факторів, які можуть спровокувати суїцид, — погані врожаї, фінансові проблеми, доступ до легких способів заподіяння собі шкоди, брак підтримки суспільства. В Індії багато фермерів випивають токсичних пестицидів, щоб навіки забути про непосильні борги.

У минулому місяці сотні людей організували так званий 100-денний протест в Нью-Делі, щоб «запобігти суїциду фермерів, які годують країну». Деякі принесли людські черепи, які належали фермерам, що вбили себе через посуху в південному штаті Таміл-Наду.

Захід і північний схід Індії страждають від повеней, які змили села і врожаї. Сильні дощі змусили річки в штатах Гуджарат, Ассам і Раджастхан вийти з берегів, убивши 130 осіб.

Індійський метеорологічний центр повідомив, що в цьому році мусонні дощі з червня по вересень будуть на 4 % рясніше середнього.

Міністр сільського господарства Радга Мохан Сінгх сказав минулого тижня, що в 2016 році було 11458 самогубств фермерів — найнижче число за два десятиліття. Це був рік з м’якою температурою і мусонних дощів, що не перевищують норму.

Він визнав, що число самогубств фермерів піднялося на майже 9 % в кожний із двох минулих років, обидва з яких були затьмарені посухою.

Кримінальна служба Індії виявила, що більше половини (58 %) з 12602 суїцидів фермерів в 2015 році стали наслідком банкрутства, боргів та інших проблем, пов’язаних з фермерством. Одна п’ята частина світових суїцидів відбувається в Індії, що приблизно пропорційно частці населення країни щодо глобального населення. Темпи суїциду в державі подвоїлися з 1980 року (тоді ж почалося підвищення значень температури).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button