Земля

Вчені вважають, що сильна гроза на півночі Греції стала наслідком зміни клімату

Сильна гроза в ніч на четвер на півночі Греції, можливо, стала наслідком глобальних змін клімату. Таке припущення висловив Ефтіміс Леккас, професор прикладної геології та боротьби з природними катастрофами, декан кафедри геології та геоекології Університету Афін.

“Різкий наступ негоди, дуже висока швидкість вітру і дощ, а також коротка тривалість удару стихії є головними характеристиками найпотужнішої грози, що сталася в ніч на четвер на півночі Греції, особливо в районі півострова Халкідікі”, – сказав Леккас в ефірі радіостанції “Практоріо 104,9” Афінського Македонського агентства новин (АМНА). “Ці явища в поєднанні з екстремально високими температурами, які переважали в Греції в останні дні, призвели до найсильнішої бурі, яка пояснюється змінами клімату”, – заявив професор.
Він зазначив, що гроза тривала всього близько 10 хвилин, але призвела до катастрофічних наслідків.

Науковий співробітник Національної обсерваторії Афін Сакіс Караяннідіс також вважає, що “поєднання метеорологічних явищ стало причиною природної катастрофи, яка сталася на частини півострова Халкідікі”. За його словами, вражаючим, хоча “аж ніяк не безпрецедентним” була дуже велика кількість блискавок, зареєстрованих вченими.

“Дійсно за добу на всій території Греції, згідно з підрахунком, проведеного автоматично системою ZEUS Афінської обсерваторії, було понад 5 тис. ударів блискавок. Це багато, але не безпрецедентно багато”, – сказав він.

Професор метеорології і кліматології в Салонікському університеті імені Аристотеля Теодорос Каракостас охарактеризував грозу на Халкідікі як “досить рідкісне погодне явище”. За словами Каракостаса, нинішній грозовий фронт зародився в області озер Преспа.

“Буря була значно посилена вологістю. Оскільки переміщення повітряних мас було досить швидким, то грозовий фронт вдарив з великою інтенсивністю і призвела до таких негативних результатів”, – пояснив професор.

Керівник служби прогнозів Національної метеорологічної служби Тодоріс Колідас висловив думку, що катастрофічна гроза, яка пройшла на півострові Халкідікі, була дуже схожа на таку ж бурю, що обрушилася на Салоніки і зону затоки Термаікос 21 липня 1983 року та призвела до загибелі дев’яти осіб.

“Метеорологічні дані, які ми зібрали за останні кілька днів, показали, що це була та ж сама ситуація – “як під копірку” – зі штормовим вітром. Саме тому ми й виступили з попередженням про небезпечні погодні явища, які насуваються, а не просто про погіршення погоди”, – сказав він.

На території півострова Халкідікі в ніч на четвер пройшли проливні дощі і сильний град, були пошкоджені будівлі та лінії комунікацій. Штормовий вітер зірвав дахи з ряду будинків і таверн, перевернув автомобілі, зламав дорожні знаки, вирвав з корінням безліч дерев, які повалив колони ліній електропередачі. За даними грецької поліції, загинули шість іноземців. Постраждали понад 100 людей. Сьомою жертвою негоди став рибак, який вийшов на дерев’яному човні в ніч на четвер на ловлю риби в морі. Його тіло пізніше знайшли і впізнали рятувальники.

Національна метеорологічна служба Греції заздалегідь попередила владу і населення про грозу, що насувалася, однак, така інформації, швидше за все, до іноземних туристів, які не знають грецьку мову, не дійшла. У всякому разі, багато очевидців говорили про те, що ніяких попереджень від місцевого персоналу вони не отримували. Влада оголосила в четвер в районі Халкідікі надзвичайний стан.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button