Поради

Особливості зміни формату освітлення у квартирі під час ремонту

Ремонт квартир Львів пропонує зробити не тільки якісно, але і максимально вигідно в плані практичності. Дизайнери стверджують, що зараз в тренді простота та максимальна природність. А досягнути цього навіть у простому ремонті можна за допомогою звичайного освітлення. Оскільки виконуючи ремонт, більшість людей частково або повністю міняють світильники та навіть проводку, втілити цей тренд у себе вдома може бути досить просто. Достатньо тільки придумати, як буде виглядати ваша квартира.

Види освітлення в приміщеннях

Освітлення у приміщеннях бувають різними за типом та призначенням. Звісно, освітлення для житлових та офісних кімнат відрізняється, але це не означає, що неможна використати ідеї які не дуже популярні у звичайних квартирах. Як мінімум, ви будете оригінальним. Але для початку давайте класифікуємо види освітлення, які можна зробити більш вираженими після ремонту в домі:

  • природне;
  • штучне;
  • поєднане або комбіноване.

Зрозуміло, що кожен вид має свої особливості. Природне освітлення слабо піддається контролю, оскільки залежить від дуже багатьох факторів:

  • години (вночі природного світла значно менше ніж вдень);
  • сезону (зимові дні набагато коротші і похмуріші);
  • погоди (від затягнутого хмарами неба не варто чекати багато сонячного світла).

Але якщо у квартирі великі вікна, особливо панорамні, це дає особливий затишок як у сонячну, так і похмуру погоду. Хоча роль грає краєвид та сторона в яку повернена кімната. Не дивлячись на свою комфортність, природного освітлення буває недостатньо, тому без штучного не обійтись.

Як організувати штучне освітлення під час ремонту

Ремонт у квартирі – це прекрасна можливість ввести корективи у штучне освітлення. Але потрібно пам’ятати, що воно є декількох різновидів.

  1. Загальне. Так називають світло, яке дає стельовий світильник. Він може бути один, або декілька, які рівномірно розподіляють світло. Зазвичай використовують денні лампи. Вони дають яскраве світло, яке прекрасно підходить як для зони відпочинку, так і для робочої зони. Якщо площа стелі велика, освітлення доручають декільком рівнозначно розподіленим світильникам. Це допомагає краще освітити територію. Навіть виділити на ній певні зони.
  2. Місцеве. Таке освітлення ще називають локальним. Його джерело ставлять максимально близько до зони яку власники помешкання хочуть освітити. Наприклад, біля робочого столу, обідньої зони, ліжка і не тільки. Це освітлення виконує, швидше, допоміжну функцію, хоча може використовуватись в якості основного освітлювального пристрою. Його спрямований потік дозволить зробити затишну напівтінь в інших частинах кімнати.
  3. Комбіноване. Прекрасне рішення щоб мати можливість користуватись обома видами освітлення коли в цьому виникає необхідність. Так в залежності від обставин буде можна використовувати той вид освітлення, який більш потрібен в цей момент.

Але як будуть розміщенні електричні комунікації бажано позначити до того як розпочнеться ремонт. Такий підхід дозволить зекономити час, особливо якщо доведеться довбати стіни, щоб добратись до кабелів. Не бажано проводити цю роботу самостійно, особливо у багатоквартирному домі, де один майстер-ломайстер може залишити без світла всіх сусідів. Професіонала потрібно викликати навіть для розробки плану майбутньої розстановки світильників. Звісно, монтаж проводки і установку фінальних конструкцій також потрібно виконувати за допомоги спеціалістів. Вони знають сучасні технології монтажу, і дозволять зробити ремонт зі зміною світла найменш травматичним для стін та стелі. Власник помешкання отримає ще більше вигоди, оскільки матиме бажаний результат, але з мінімальними жертвами для себе, як по часу так і по затраченим зусиллям. Не говорячи уже про фінансову частину питання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments