Наука

До мозку підберуть персональну частоту

У Німеччині розроблено метод точного впливу на активність окремих ділянок мозку.

Pete Linforth / Pixabay

У таких хвороб як інсульт, Паркінсона і, наприклад, депресія є одна загальна властивість – вони з’являються через зміни у функціонуванні мозку. Тому вчені вже давно намагаються знайти спосіб точного і безопераційного впливу на окремі його ділянки, щоб усувати порушення, які викликають захворювання. І схоже, що дослідникам з Лейпцизького Інституту когнітивних і нейронаук Товариства Макса Планка вдалося, щонайменше, сильно просунутися в цьому напрямку.

Вони змогли дуже точно втрутитися в ритми ділянки мозку, що відповідає за обробку відчутних сигналів, і таким чином протягом кількох хвилин стримували його активність. В результаті функціональна зв’язаність ділянки скоротилася, а разом з нею і обмін інформацією з іншими регіонами і мережами мозку.

Це стало можливим після того, як вчені визначили індивідуальні для кожної людини ритми, що виникають в той момент, коли він відчуває дотик. Використавши цю персональну частоту автори дослідження змогли за допомогою транскраніальної електростимуляції дуже точно впливати виключно на обрану ділянку мозку.

Автори дослідження стверджують, що отримані ними результати є величезним прогресом – при більш ранніх спробах впливати на функціональну зв’язаність електричними імпульсами, ефект завжди був вкрай невибірковий, і імпульси впливали одночасно на різні ділянки.

«Цілеспрямований вплив на ритми мозку діє тільки короткий час, – говорить керівник дослідницької групи Бернард Зем. – Як тільки стимуляцію відключають, ефект пропадає. Але результат все ж є важливим кроком на шляху до прицільної терапії захворювань, які виникають з порушень у функціях мозку ».
Такий вплив, як кажуть автори дослідження, здатний поліпшити обмін інформацією в мозку, дозволяючи управляти інформаційними потоками, і якщо необхідно – послаблювати їх.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button