Поради

Особливості державних закупівель

В Україні, всі державні закупівлі товарів і послуг повинні здійснюватися публічно. Це вимоги закону «Про державні закупівлі», який прийшов на зміну закону про тендери. Виходячи з його положень, державні публічні закупівлі повинні бути прозорими. Для цього і була створена система держзакупівель Prozorro – онлайн-платформа, на якій держпідприємства оголошують тендери на закупівлю товарів і послуг, а приватні підприємства змагаються за право стати постачальником. Всі пропозиції та процедуру вибору може побачити будь-хто на вебпорталі цієї системи. Але для того, щоб взяти участь в торгах, потрібно спочатку зареєструватися на авторизованому майданчику, наприклад, Української Універсальної Біржі.

Що таке Prozorro

Ця система являє собою електронну платформу, до якої підключено понад 35 тисяч держпідприємств, комунальних організацій, інших розпорядників бюджетних коштів. Все це – замовники товарів, робіт і послуг, які публікують оголошення про тендери в цій системі.

Приватні підприємства виступають постачальниками. Вони подають свої комерційні пропозиції, і замовники вибирають найбільш вигідні з них, відповідно заздалегідь оголошеним критеріям. Це відбувається через вбудований модуль електронного аукціону. Але доступ до нього учасники отримують не з самої онлайн платформи, а зі своїх електронних майданчиків, на яких вони зареєстровані. Майданчики повинні пройти акредитацію системи Prozorro. Українська Універсальна Біржа є однією з таких акредитованих майданчиків.

Як стати учасником торгів

Якщо підприємство, хоче взяти участь в тендері, йому необхідно:

• Зареєструватися на електронному майданчику та потім обов’язково пройти ідентифікацію (це робиться з метою безпеки).
• Знайти тендер, який буде вигідний йому з точки зору умов – номенклатури товарів, цін, обсягів, термінів поставки і т.д. Для цього можна скористатися фільтрами пошуку.
• Поповнити баланс в особистому кабінеті на ту суму, яка передбачена вимогами чинного законодавства.
• Подати пропозицію, заповнивши відповідну форму.

Пакет паперових документів це не скасовує, він також повинен бути готовий.

Як оголосити тендер

Для того, щоб оголосити тендер на закупівлю товарів або послуг, замовнику також потрібно зареєструватися на електронному майданчику, наприклад, Української Універсальної Біржі. Потім потрібно розмістити оголошення про проведення торгів відповідно до інструкції, актуальної для цього майданчика. З авторизованого сайту інформація про проведення торгів потрапить на онлайн-платформу Prozorro і вже звідти вона поширюється по іншим майданчикам, що дає можливість привернути увагу великої кількості постачальників.

Якщо говорити про самі торги, то далі учасники беруть участь в аукціоні, роблять ставки, і виграє той, хто запропонує найменшу ціну.

Переваги Української Універсальної Біржі

Цей акредитований онлайн-майданчик тісно співпрацює з системою з 2016 року, майже від моменту введення нових правил. Українська Універсальна Біржа – це:

• чотири рівні акредитації;
• максимальна ефективність у проведенні закупівель;
• велика кількість зареєстрованих учасників;
• зрозумілий інтерфейс;
• швидка і зручна система реєстрації та подачі заявки;
• стабільна робота;
• ефективна служба техпідтримки.

Платформа постійно вдосконалюється, щоб відповідати всім актуальним вимогам в області держзакупівель. Вся інформація на сайті постійно оновлюється. Регулярно проводяться семінари на тему правового забезпечення держзакупівель, в яких беруть участь кращі фахівці в цій галузі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button