Земля

Бактерії допомогли вченим створити більш безпечне мило

Міжнародна група дослідників ідентифікувала нову молекулу, здатну зробити революцію на ринку біосурфактантів. Їх використовують при створенні засобів для чищення, фарб, косметики, продуктів харчування і навіть ліків.

Біосурфактанти – поверхнево-активні речовини, які синтезуються з нафти та є основним активним інгредієнтом мила, миючих засобів та шампунів. Біосурфактанти, що виробляються бактеріями, більш безпечні й можуть замінити синтетичні поверхнево-активні речовини.

Молекули рамноліпідів – одні з найбезпечніших відомих поверхнево-активних речовин, вони особливо привабливі завдяки своїй здатності до біологічного розкладання, мінімальної токсичності й можливості отримання з промислових відходів. Але є проблема. Вони зроблені з використанням синьогнійної палички, патогенної бактерії, небезпечної для людини.

Молекули, вироблені цими бактеріями, зазвичай змішуються з іншими сполуками або факторами вірулентності, що ускладнює їх використання.

Щоб вирішити цю проблему, вчені ідентифікували молекули, які нагадують рамноліпіди в Pantoea ananatis, непатогенної бактерії. Потім дослідники хімічно синтезували ці молекули, звані ананатозідами, в лабораторії. Це в рази підвищує ймовірність того, що їх виробництво буде налагоджено в масштабах набагато більших, ніж при використанні бактерій. Промисловість вже проявляє інтерес до цих багатообіцяючих нових біосурфактантів, повідомляють вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments