Різне

Озеро, що перетворює тварин в камінь

Данте вважав, що Стікс – це не річка, а широке смертельне болото, що заповнює все п’яте коло пекла. Озеро Натрон на півночі Танзанії може послужити непоганою ілюстрацією до творіння поета.

Якщо ви – не лужна тилапія-екстремофіл (Alcolapia alcalica), то вижити в озері вам буде нелегко. Його температура досягає 60 ° C, а лужність коливається між pH 9 і pH 10.5. Озеро отримало свою назву за натріту (англ. «natron») – природному з’єднанню карбонату натрію з невеликими вкрапленнями бікарбонату натрію (харчової соди), хімічна формула – Na2CO3 • 10H2O.

В озеро натріть потрапляє з вулканічного пилу, злітаються з усієї Східно-Африканської рифтової долини.
Тварини, потрапляючи в озеро, вмирають і перетворюються на вапняний камінь.

Фотограф Нік Брандт (Nick Brandt) випадково виявив ідеально збережені «статуї» птахів і кажанів на березі натроном. «Ніхто не знає, як саме вони померли. Можливо, найпотужніша відбивна здатність поверхні озера збиває їх з пантелику. Подібно до птахів, що врізаються в прозорі скла, вони врізаються в озеро », – каже фотограф.

Коли на поверхні натроном утворюються солоні острова, там гніздяться малі фламінго – але це ризиковане підприємство (див. першу фотографію).

Натхнення: nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button