Наука

Ожиріння вже 20 років є головним метаболічним захворюванням

Міжнародна команда вчених проаналізувала бази даних “Глобальний тягар хвороб” (GBD) протягом двох десятиліть. Вчені оцінили ризик передчасної смерті від метаболічних захворювань, таких як ожиріння, діабет 2 типу, жирова печінка та деякі інші. Вчені показали, що ожиріння залишається головним метаболічним захворюванням. Людство втрачає щорічно більше ста мільйонів років через ожиріння, і останні 20 років ситуація не краще не стає.

Image by Bruno /Germany from Pixabay

Дослідники з Національного університету Сінгапуру та їхні колеги з США та Китаю провели аналіз бази даних «Глобальний тягар хвороб» (GBD) протягом двох десятиліть.

Дані для GBD збирає та аналізує Консорціум із понад 9000 дослідників зі 162 країн. Дані фіксують передчасну смерть та інвалідність внаслідок 370 захворювань та травм у 204 країнах та територіях з 1990 року по теперішній час. Іншими словами, у звіті GBD всебічно описується, що робить людей інвалідами та вбиває їх у різних країнах. Озброївшись цією інформацією, вчені, лікарі та політики можуть приймати обґрунтовані рішення про те, як допомогти людям жити довго і залишатися здоровими.

Порівнюючи звіти GBD з 2000 по 2019 рік, міжнародна група дослідників виявила, що показники таких метаболічних захворювань, як діабет 2 типу і ожиріння — за 20 років не знизилися. Метаболічні захворювання часто зустрічаються цілим набором (наприклад, ожиріння + діабет + холестерин), мають загальні фактори ризику і пов’язані з підвищеним ризиком інвалідності, раку і передчасної смерті.

Скорочення глобальної тривалості життя, пов’язане з ожирінням, з 2000 по 2019 роки істотно не змінювалося. Ожиріння залишалося і залишається головною причиною передчасної смерті з усіх метаболічних захворювань. Передчасна смертність через ожиріння лише у 2019 році забрала у людства близько 160,2 мільйона років життя. (Розраховувався Індекс DALY – універсальний показник прийнятий ВООЗ)

Скорочення тривалості життя через діабет 2 типу з 2000 по 2019 рік теж не змінювалося. Це коштувало людству 6,6 мільйона років у 2019 році.

Вчені також відзначили, що смертність, пов’язана з неалкогольною жировою хворобою печінки, повільно знижується. У 2019 році людство втратило 4,4 мільйона років життя через цю хворобу.

Дослідники роблять висновок у своїй роботі, що, незважаючи на розвиток медицини та освітні програми, ожиріння все ще є головним метаболічним захворюванням. 20 років нічого не змінюється.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button