Наука

Вчені з’ясували, з якою швидкістю зародилося життя

Дослідники з Університетського коледжу Лондона вивчили породу, в який були сліди життєдіяльності мікроорганізмів: по ним автори змогли припустити, з якою швидкістю розвивалося життя на Землі.

Біологи вивчили шматок скелі, який був частиною морського дна. Зразок отримали ще в 2008 році. Автори розділили породу на шматки товщиною з паперовий лист.

Далі вони з’ясували, що вік породи-3,75 — 4,28 млрд років, – такий висновок вдалося зробити завдяки наявності рідкоземельних елементів у складі. Ці елементи знаходилися на тому ж рівні, що й інші зразки древніх порід аналогічного віку.

Раніше вчені вже дослідники цю породу і прийшли до висновку, що крихітні нитки, виступи й трубки, які були в скелі, з’явилися там завдяки бактеріям приблизно за 300 млн років до загальноприйнятої дати появи перших ознак життя на Землі.

Автори нової роботи вирішили зробити 3D-модель структур породи. Виявилося, що у шматка була хвиляста форма і високий вміст органічного вуглецю — речовина, яка входить до складу органічних сполук. Це характеризує бактерії, що спеціалізуються на окисленні заліза.

Автори вважають, що бактерії, які мешкали всередині породи, в результаті життєдіяльності залишали мінералізовані хімічні побічні продукти, які відповідають тому, як стародавні мікроби харчувалися залізом, сіркою і, можливо, вуглекислим газом.

Це означає, що життя могло з’явитися всього через 300 млн років після утворення Землі. З геологічної точки зору це швидко: приблизно один оборот Сонця навколо центру Галактики.

“Ці знахідки мають значення для можливості існування позаземного життя. Якщо життя виникає відносно швидко, то при правильних умовах це підвищує ймовірність існування життя на інших планетах”, – говорить Домінік Папіно, доктор і провідний автор дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button