Ґаджети

Ознаки залежності від смартфона

Фахівці з дослідницького агентства Gallup (США) стверджують: приблизно кожен другий дорослий в розвинутих країнах в тій чи іншій мірі відчуває хворобливу залежність від смартфона. Їм вторять колеги з Італії: за даними Національної служби у справах дітей та молоді цієї країни, половина італійців у віці від 15 до 20 років перевіряють свої телефони не менше 75 разів на день, а 62% пишуть повідомлення і вночі.

Можна сперечатися про те, чи є телефонна адикція такою ж важкою, як пристрасть до сигарет чи алкоголю, проте багатьом з нас і справді важко уявити своє життя без смартфона. Де ж проходить межа між потребою завжди бути на зв’язку і хворобливою залежністю? На це питання ми відповісти не можемо, але можемо запропонувати невеликий чек-лист: якщо більшість симптомів вам знайомі, можливо, варто вжити заходів.

Признаки зависимости от смартфона

Ви перевіряєте час, але відразу ж забуваєте

Ви уточнюєте час, дивитеся на екран свого смартфона, але як тільки телефон переходить в сплячий режим, ви забуваєте, котра година — і все повторюється спочатку. Ви так звикли постійно звертатися до екрана свого телефону, що це вже стає звичкою, нав’язливою дією, а не способом одержати інформацію.

В незручній ситуації ви всякий раз хапаєтеся за телефон

Під час очікування, паузи в розмові ви хапаєтеся за телефон і починаєте переглядати пошту або повідомлення в месенджері, які взагалі не цікавили вас до цього. Телефон стає свого роду захисною мантією-невидимкою, яка дозволяє в моменти незручності як би випасти з простору спілкування, сховатися від оточуючих і необхідність підтримувати з ними комунікацію.

Ваш телефон завжди при вас

Куди б ви не пішли — обідати, в сусідню кімнату за важливим документом, навіть в туалет або душ ваш телефон завжди має бути поруч з вами. Навіть якщо ви не чекаєте важливого дзвінка, навіть якщо прийняти цей виклик вам буде не дуже зручно — ви все одно відчуваєте себе комфортніше, якщо телефон поруч. На жаль, це погана ознака: здається, зі засобу зв’язку і передачі інформації телефон перетворюється у вашого хазяїна.

Ви втрачаєте відчуття часу

Ви взяли телефон, щоб перевірити час, знайти потрібний файл або швидко уточнити щось у пошті — а замість цього втратили півгодини, гортаючи оновлення в стрічці твіттера або фейсбуку? А головне, ви і самі не дуже розумієте, як саме це сталося? Це може бути ознакою серйозної залежності.

Признаки зависимости от смартфона

Телефон занадто швидко розряджається

Так, звичайно, може бути, просто у цієї моделі не дуже хороша батарея. А може бути вся річ у тім, що ваш телефон постійно в роботі?

Якщо телефон недоступний, ви відчуваєте тривогу і навіть паніку

Якщо ви забули телефон вдома, ви весь день відчуваєте серйозну тривогу і намагаєтеся якомога швидше потрапити додому і перевірити телефон. Якщо батарея ось-ось розрядиться, а зарядного пристрою з собою немає, ви теж відчуваєте сильний дискомфорт і заспокоюєтеся тільки в той момент, коли нарешті вдається зарядити телефон. Будь-яка ситуація, в якій телефон може виявитися недоступним, занурює вас у відчуття тривоги, страху, і ви всіма силами намагаєтеся їх уникати.

Ви перевіряєте повідомлення

Навіть якщо ви не чули дзвінка і не відчували вібрації, ви все одно перевіряєте, чи немає пропущених викликів і повідомлень — кожні 10-15 хвилин.

Вас переслідують «фантомні» дзвінки

Вам весь час здається, що ви чуєте сигнал телефону або вібрацію — можливо, це неусвідомлена хитрість, щоб перевірити повідомлення.

Ви відволікаєтеся за кермом

Перевіряти свій телефон під час червоного сигналу світлофора, стоячи в пробці і тим більше під час руху дуже небезпечно і може коштувати вам життя або здоров’я. І якщо раз за разом ви це робите, можливо, вам пора щось робити зі своєю залежністю.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть