Наука

Палеонтологи перерахували тиранозаврів

Згідно з новими розрахунками, за всю історію на Землі жили й померли близько 2,5 мільярда тиранозаврів.

 

Тиранозаври — мабуть, найвідоміші з динозаврів, хоча їх ареал був досить обмежений і в просторі, і в часі. Ці хижаки жили в пізньому крейдяному періоді, між 70 і 66 мільйонами років тому, на заході нинішньої Північної Америки, яка в ті роки була островом. Нещодавно вчені оцінили загальну чисельність тиранозаврів, коли-небудь існували на Землі. Про це вони пишуть у статті, опублікованій в журналі Science.

Чарльз Маршалл (Charles Marshall) і його колеги з Каліфорнійського університету в Берклі спиралися на один з емпіричних принципів екології — закон Дамут. Згідно з ним, щільність популяції зменшується зі збільшенням розмірів тіла приблизно пропорційно масі тіла в другому ступені. Інакше кажучи, чим більша тварина, тим більше простору і ресурсів потрібна кожної особини.

Автори провели широкий аналіз даних про останки тиранозаврів і уточнили їх середня вага – 5200 кілограмів. Виходячи з цієї оцінки були проведені розрахунки щільності популяції за законом Дамут. З урахуванням відомих цифр про швидкість розмноження і росту тиранозаврів вчені показали, що в будь-який окремо взятий період їх чисельність не перевищувала 20 тисяч. Таким чином, кількість тиранозаврів, коли-небудь жили на Землі, оцінюється у 2,5 мільярда.

Варто зауважити, що таке число може здатися досить значним тільки на перший погляд. Для кількох мільйонів років існування виду воно зовсім невелика: для порівняння, людей змінилося вже понад 100 мільярдів, причому за значно менший період. Також вчені підрахували, що піддалися фосилізації й збереглися в палеонтологічному літописі останки лише одного з приблизно 80 мільйонів тиранозаврів, або одного з 16 тисяч, які загинули в потрібних для цього процесу умовах.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button