Наука

Одна ніч без сну має ефект антидепресантів

У дослідженні, проведеному Медичної школою Перельмана Пенсільванського університету в Філадельфії, вивчалося трохи суперечливе явище, пов’язане з позбавленням сну, що призводить до поліпшення настрою у пацієнтів з депресивними розладами.

Фото від Latino Life

Дослідницька група нанесла на карту активність областей мозку за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії в стані спокою, щоб зрозуміти, чому деякі люди отримують здоровий імпульс від негативної епідемії громадської охорони здоров’я.

Дослідження показало, що одна ніч повного позбавлення сну поліпшила зв’язок мигдалеподібного тіла з передньою поясною корою, що корелювало з найкращим настроєм у деяких здорових і депресивних людей.

В експериментах з депривації сну, проведених як на здорових людях (n = 38), так і на пацієнтах з великим депресивним розладом (n = 30), а також на 16 контрольних групах, яким дозволявся безперервний сон, дослідники вивчали вплив повної депривації сну (TSD) на настрій і функціональні мережі зв’язку.

Експерименти проводилися в лабораторії Центру клінічних трансляційних досліджень в лікарні Пенсільванського університету протягом п’яти днів поспіль. Всім учасникам було проведено три сеанси фМРТ сканування. В цілому на кожного учасника було отримано 210 зображень фМРТ.

Учасники пройшли три сеанси фМРТ-сканування в стані спокою протягом п’яти днів. Перше сканування було проведено після нормального нічного сну вранці другого дня в якості вихідного рівня. У групах TSD в учасників був другий сеанс сканування вранці третього дня після відсутності сну.

Потім учасникам дали дві ночі спокійного сну і останній сеанс сканування вранці п’ятого дня. Всі учасники заповнювали скорочену версію профілю станів настрою з 37 пунктів кожні дві години протягом днів з другого по п’ятий.

Як і очікувалося, у більшості учасників відразу після відсутності нічного сну погіршився настрій. Тринадцять з 30 (43%) учасників з депресією зазнали поліпшення настрою, а решта 17 учасників зазнали погіршення настрою або відсутність змін після однієї ночі TSD.

Після однієї ночі спокійного сну у 20 учасників з великим депресивним розладом настрій покращився, а у інших учасників настрій погіршився або не змінилося.

Зв’язок між мигдалеподібним тілом і передньою поясною корою значно збільшилася у пацієнтів з поліпшеним настроєм, але зменшилася у пацієнтів з не покращеним настроєм. Мигдалеподібне тіло є ядром реакції «бий або біжи», обробляючи лякаючі або загрозливі стимули і сигналізуючи іншим частинам мозку про необхідність відповідної дії.

Стаття «Поліпшення зв’язку між мигдалеподібним тілом і поясною звивиною пов’язано з кращим настроєм як у здорових, так і у депресивних людей після позбавлення сну» опублікована в PNAS.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button