Здоров'я

Лікарі пояснили, які 5 нетипових симптомів артриту

Експерти радять звернути увагу на стан шкіри та очей.

Ревматоїдний артрит може виявлятися ознаками, про які ви можете не підозрювати. Навіть помічаючи їх, багато людей плутають ці прояви з іншими схожими недугами. У разі РА патологічний процес запускається внаслідок аутоімунного порушення, коли імунна система організму починає атакувати суглоби. Як правило, при цьому крім їх болю і скутості виникає ще набряклість. Але ревматоїдний артрит може проявлятися не тільки суглобові симптоми — даному захворюванню властиві прояви, про які багато хто не підозрює, попереджають лікарі. Повідомляє медичний портал WebMD.

Проблеми з очима. Ревматоїдний артрит провокує запалення в білій частині очей — у людей спостерігатися біль в очах, почервоніння та нечіткий зір.

Стан лихоманки. Як усі хронічні захворювання РА зношує імунну систему, що збільшує схильність до різних інфекцій. Проявом інфікування є жар і озноб.

Колючий біль. Люди, що страждають на цю недугу, стикаються з явищами оніміння в руках або ногах, або болем, що нагадує уколи голок. Також в кінцівках може відчуватися надзвичайний холод.

Біль в животі. У рідкісних випадках ревматоїдний артрит сприяє поширенню запалення на кровоносні судини, що веде до появи такого болю. Даний стан називається ревматоїдний васкуліт — це небезпечне для організму порушення, що вимагає медичної допомоги.

Проблеми зі шкірою. Артрит здатний впливати на стан шкіри. Одна з пов’язаних з ним проблем — псоріаз. Також важливо звертати увагу на такі зміни шкіри, які можуть сигналізувати про наявність артриту:

– підвищена чутливість до сонця,

– множинні виразки або пурпурні плями,

– незрозумілі синці,

– червоні або фіолетові лінії під шкірою,

– пошкодження, що не загоюються.

Експерти підкреслюють: якщо виникають будь-які з перерахованих симптомів, не потрібно намагатися впоратися з ними самостійно. Правильне рішення — це записатися на прийом до лікаря негайно.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button