Земля

Палеонтологи знайшли скам’янілості гігантських членистоногих, що мешкали в морі 470 мільйонів років тому (фото)

Членистоногі за кількістю видів і поширеності - найбільш процвітаюча група живих організмів сьогодні на Землі

Палеонтологи виявили нову викопну ділянку в Марокко зі скам’янілостями гігантських членистоногих-родичів сучасних креветок, комах і павуків. Ці гіганти досягали розміру 2 метрів і домінували в морях 470 мільйонів років тому.

Скам’янілості зі сланців Фезуата, Марокко. Зліва направо: членистоногі (Marrellomorpha) і палеосколециди. Bertrand Lefebvre

Міжнародна дослідницька група описала ділянку Тайчуте в Марокко, де виявлені скам’янілості гігантських вільно-плаваючих (нектонічних) членистоногих. Тайчуте колись знаходився під водою, а тепер перетворився на пустелю. Згідно з описаними зразками, знайдені членистоногі можуть досягати 2 метрів в довжину. Тайчуте входить в “Біоту Фезуата”, розташовану в марокканській пустелі.

Співавтор статті доктор Сяоя Ма каже:

“Хоча гігантські членистоногі, які ми виявили, ще не повністю ідентифіковані, деякі з них можуть належати до раніше описаних видів біоти Фезуата, а деякі, безумовно, будуть новими видами”.
Великі розміри та здатність до вільного плавання свідчать про те, що вони відігравали унікальну роль в екосистемах 470 мільйонів років тому.

Фезуата. Тепер тут пустеля, а колись був океан Bertrand Lefebvre

Палеонтологи називають сланці Фезуата одним з 100 найважливіших геологічних об’єктів у світі для розуміння еволюції пів мільярда років тому.

Скам’янілості, знайдені в цих породах, включають переважно мінералізовані елементи (наприклад, раковини). Але деякі скам’янілості демонструють виняткове збереження м’яких тканин внутрішніх органів. Це дозволяє вченим досліджувати анатомію раннього життя тварин на Землі.

Тут тварини жили на мілководді, на яке постійно накочували шторми. Переміщення донних відкладень поховало багатьох тварин. А потім тіла були перенесені у відносно глибоководне середовище підводними зсувами. Це і зберегло їх у винятковій цілісності.

Великі фрагменти вільно-плаваючих членистоногих. Bertrand Lefebvre

Співавтор роботи Еллісон Дейлі зазначила цікавий характер харчування в цій екосистемі:

“Деякі тварини, такі як брахіоподи, були виявлені прикріпленими до фрагментів членистоногих. Їх великі панцири служили запасами поживних речовин для мешканців морського дна, коли вони вже були мертві».

Доктор Бертран Лефевр з Ліонського університету, провідний автор статті зробив висновок:

“Біота Фезуата продовжує дивувати нас новими несподіваними відкриттями”.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button