Наука

Пандемія допомогла Гітлеру перемогти на виборах

У новому дослідженні стверджується, що знаменита пандемія іспанського грипу посприяла тому, що Націонал-соціалістична німецька робоча партія прийшла до влади в Німеччині.

Федеральний резервний банк Нью-Йорка випустив дослідження, в ході якого фахівці проаналізували дані виборчих комісій і прийшли до висновку, що праві екстремісти набрали більшу частку голосів у тих регіонах Німеччини, де була зафіксована найвища смертність від пандемії іспанського грипу.

Дослідники стверджують, що вони впевнені в правильності своїх висновків, оскільки в ході роботи вони врахували регіональне безробіття, релігійний та етнічний склад міст, де проходили вибори, а також подивилися, наскільки багато голосів раніше віддавалася вкрай правим партіям в різних частинах країни.

Націонал-соціалістична німецька робоча партія користувалася підтримкою значної частини населення: вона отримала 13,7 мільйона голосів 31 липня 1932 року на виборах у Рейхстаг, а 30 січня 1933 року Адольф Гітлер став рейхсканцлером. Автори дослідження сподіваються, що його результати внесуть внесок у дискусію про довгострокові наслідки пандемії, але просять з обережністю їх інтерпретувати.

Іспанський грип вважається найбільш масовою пандемією грипу за всю історію людства, як за кількістю заражень, так і за кількістю померлих. Епідемія тривала з початку 1918 до кінця 1920 року. «Іспанкою» було заражено близько 550 мільйонів людей, або 29,5% населення планети. Кількість померлих становить від 17 до 50 мільйонів осіб.

Пандемія почалася в останні місяці Першої світової війни і швидко обійшла її за масштабом жертв. Вважається, що сприяли поширенню захворювання повоєнні обставини — антисанітарія, погане харчування, скупченість військових таборів і таборів біженців. Перші хворі з’явилися в США, але грип отримав назву «іспанський» через те, що Іспанія першою оголосила про пандемію.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button