Фото

Панельні будинки, роздруковані на 3D-принтері, збираються в 2 рази швидше і з меншими відходами (відео)

Каліфорнійська компанія Mighty Buildings розробила оригінальний спосіб будівництва з використанням 3D-друку. Більшість фірм, наприклад, нью-йоркська SQ4D або бельгійська Kamp C, використовують величезні 3D-принтери для створення монолітної будови на місці.

Зараз Mighty Buildings спільно з девелопером Palari створює поселення з 15 будинків. Під новий житловий район відведено ділянку площею 2 гектари в місті Ранчо-Міраж. Витрати на будівництво складуть 15 мільйонів доларів США.

На дахах будинків встановлять сонячні батареї, які зроблять будинки незалежними від електромережі. Цим проєкт Mighty Buildings схожий на австралійське поселення Songbird Housing Development.

Панельні будинки, роздруковані на 3D-принтері, збираються в 2 рази швидше і з меншими відходами

У кожному з панельних будинків Mighty Buildings знаходяться три спальні і дві ванні. На задньому дворі розташовуються тераса і басейн. Доступний і варіант планування з додатковою житловою будовою, в якій розміщуються дві спальні й ванна.

У систему електропостачання будівлі можна додати акумулятори Tesla Powerwall та зарядні пристрої для електромобілів. У список опціонального оснащення також входять гідромасажний басейн, літній душ і чаша для багаття.

Компоненти для збірки будинків Mighty Buildings виготовляє на своєму підприємство в Окленді. В основі модуля лежить сталевий каркас. На ньому закріплюються надруковані на 3D-принтері панелі, об’єднані з ізоляційними, вітро- і вологозахисними, протипожежними матеріалами, а також внутрішньої і зовнішньої обробки.

Панельні будинки, роздруковані на 3D-принтері, збираються в 2 рази швидше і з меншими відходами

За заявою розробника, така конструкція замінює до восьми шарів звичайних будівельних матеріалів. При цьому при виробництві панелей створюється на 99% відсотків менше відходів, ніж при будівництві з традиційними технологіями, а збірка будинків виконується на 95% швидше.

Будинок від Mighty Buildings і Palari буде доступний за ціною від 595 000 доларів США. Вартість конфігурації другої житлової споруди при установці додаткового устаткування може доходити до 950 000 доларів.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button