Поради

Панкреатит: симптоми та лікування

Панкреатит – гостре або хронічне запалення підшлункової залози, яке виникає через низку супутніх захворювань або з причини похибок у харчуванні. Відсутність терапії може призвести до некрозу тканин органу.

Панкреатит: симптоми та лікування

Зазвичай панкреатит проявляється сильним болем в області живота, який може трішки віддавати в спину. При цьому спостерігаються симптоми інтоксикації різного ступеня тяжкості, а також підвищення температури тіла і розлад травлення. Без належного лікування можливий розвиток:

 1. панкреатоза;
 2. абсцесу підшлункової залози;
 3. помилкової кісти;
 4. легеневі ускладнення;
 5. діабету;
 6. ендокринних порушень.

Лікування панкреатиту

При гострому панкреатиті з яскраво вираженими симптомами у вигляді інтенсивних болів і серйозного підвищення температури тіла потрібно негайна госпіталізація з метою запобігання некрозу тканин підшлункової залози. Відмова від стаціонарного лікування може спричинити за собою серйозні ускладнення, які можуть викликати необхідність видалення органу або смерть хворого.

В умовах стаціонару призначають голодну дієту, препарати для купірування болю, крапельниці з сольовими або колоїдними розчинами, інгібітори ферментів і т.д. У домашніх умовах весь спектр процедур провести неможливо, окрім того повинен виконуватися щоденний контроль аналізів крові та УЗД підшлункової залози.

Якщо у вас періодично трапляються напади панкреатиту, приймайте ферменти, наприклад, «Панкреатин», «Мезим», «Фестал» або аналогічні. Під час рецидиву відмовляйтеся від прийому їжі на 2 доби. У цей період не завадить рясне пиття і вживання високомінералізованої води по 2 склянки на добу з метою дезінтоксикації організму.

Приймайте «Но-шпу» по 2 таблетки до 3 разів на добу, щоб зняти біль в області живота. Враховуйте, що препарат може знижувати тиск і викликати нудоту. Якщо вас не турбують сильні больові відчуття, краще не пийте таблетки.

Дотримуйтеся голодної дієти і після проведеного лікування. Так, з голодної дієти слід поступово переходити на повноцінне меню, вводячи спочатку сухарі, потім каші на воді, далі перетерті овочі і супи. Намагайтеся не їсти м’яса, напівфабрикатів, солодощів. Від алкоголю і нікотину слід і зовсім відмовитися.

Обстеження при панкреатиті

Навіть якщо вам вдалося уникнути госпіталізації, не завадить відвідати гастроентеролога з метою проведення поглибленого обстеження. Для встановлення причин, що викликають запалення підшлункової залози, вам призначать:

 • біохімічний аналіз крові;
 • загальний аналіз крові та сечі;
 • УЗД органів черевної порожнини;
 • ЕРХПГ;
 • аналіз калу;
 • функціональні тести.

Можливо, що після проведеного обстеження буде переглянута підтримуюча терапія, адже нерідко діагностують в якості супутніх захворювань гастрит, жовчнокам’яну хворобу і т.д. Пам’ятайте, що проблеми з підшлунковою залозою можуть привести до серйозних наслідків і порушення роботи всіх органів травлення. Сучасні методики дозволяють зменшити число рецидивів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button