Здоров'я

Паперовий рушник може «добити» мікроби після миття рук

Витирати руки після миття варто паперовими рушниками, щоб уникнути поширення коронавіруса і інших мікробів. Дослідження показують, що одноразовий папір може «збирати» патогени, пропущені поганим миттям.

Брудні руки є основним шляхом передачі мікробів. Так мікроорганізми потрапляють на поверхні, наприклад, на дверні ручки або крани, а потім вони можуть викликати інфекцію, якщо людина перенесе їх на обличчя. Невелике дослідження, проведене експертами з британського Університету Лідса, показало, що якщо руки не були належним чином вимиті, паперовий рушник може допомогти «добити» мікроби.

«Ми вважаємо, що наші результати мають відношення до боротьби з коронавірусом, який стрімко поширюється по всьому світу», — коментують автори. «Паперові рушники повинні бути кращим способом при сушінні рук після миття, таким чином, це може знизити ризик зараження вірусом і його поширення».

Дослідники виявили, що використання паперових рушників, так і безконтактних струменевих сушарок зменшує забруднення на руках. Однак після використання струминного методу, людина залишила бактерії на 10 з 11 поверхонь. Причому забруднень в середньому було в 10 разів більше, ніж після використання паперових рушників.

Автори заявили, що це дослідження особливо актуально для лікарняних умов.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button