Здоров'я

Серед плацебо приховувався ефективний засіб проти болю в спині

Ін’єкції соляного розчину в хребет (в область навколо спинного мозку) краще стероїдів з точки зору лікування болю в нижній частині спини, встановили фахівці Університету Джонса Хопкінса. Як передає The Daily Mail, епідуральні стероїдні ін’єкції – найпоширеніший нехірургічний метод лікування подібних проблем.

Але стероїди викликають побічні ефекти (підвищують цукор у діабетиків, гальмують затягування ран, прискорюють розвиток хвороб кісток у літніх жінок). Потім, не виключені ризики інфекції у разі зараження препаратів. Соляний розчин безпечніший. Більше того, він працює краще.

Якщо буде доведена однозначна перевага соляного розчину, це дозволить не тільки заощадити охороні здоров’я гроші, але і поліпшить стан мільйонів пацієнтів. Правда, невеликі дози стероїдів також можуть себе добре зарекомендувати в порівнянні з великою дозую.

Про потенціал соляного розчину говорять медкартки 3641 пацієнта і 43 дослідження. Треба сказати, у багатьох роботах стероїди порівнювали з соляним розчином. Але останній використовували в якості плацебо. Підсумок – неоднозначні результати, які пояснюються просто: фахівці весь час порівнювали два різних ліки.

Натхнення: meddaily.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button