Здоров'я

Найкорисніші «осінні» продукти

Ними виявилися гарбуз, слива і груша. У гарбузі міститься бета-каротин, що дає йому яскравий колір. Він цілюще впливає на зір, шкіру і здоров’я слизової. Вітамін сприяє профілактиці різних респіраторних хвороб. Овоч благотворно впливає на імунну систему, що знижує ризик простудних захворювань.

Любителів позасмагати вітамін А, який міститься в гарбузі, захистить від раку шкіри і меланоми, а ще й забезпечить рівний загар. Також гарбуз містить багато калію, виводить зайву рідину з тіла. Він особливо важливий для профілактики серцево-судинних захворювань. Також він сприяє зниженню тиску.

Гарбуз можна вживати в тушкованому, вареному і запеченому вигляді, і навіть готувати з нього десерти. В приготовані страви добре додавати вершкове масло або рослинну олію, сметану, морозиво. Наголошується, що це необхідно для засвоєння бета-каротину.

У сливі міститься багато антиоксидантів. Чим яскравіший колір ягоди, особливо синя або чорна, тим більше в ній антоціанів (рослинних пігментів), що захищають організм від старіння. Фрукт містить клітковину, пектини.

Слива також сприяє виведенню солей важких металів. Їй також притаманні проносні властивості. Їсти сливу краще без обробки (при ній відбувається руйнування вітаміну С), готуючи смузі, додаючи в салати і каші.

Ще одне осіннє джерело вітамінів — груша. Слід зазначити, що грушу краще не вживати на голодний шлунок, оскільки вона володіє закріпними властивостями. Її рекомендується включати в свій раціон при діареї.

У груші — більш низький рівень глікемічного індексу, ніж у яблука, і в деякому сенсі вона корисніша. У ній містяться магній та пектини, які чудово очищають кишківник.

Даний фрукт може використовуватися як десерт. Найкраще їсти грушу сирою. Так пектини допоможуть вивести зайвий холестерин. Груша також добре поєднується з кашами, сиром і медом.

Кнопка «Наверх»
Закрыть