Земля

Папуги в Бразилії їдять цеглини, але поки незрозуміло, навіщо

Ці папуги облюбували цегляну будівлю і періодично клюють цеглини. Навіщо вони це роблять? Можливо, справа в мікроелементах.

В Бразилії є кілька будівель, які регулярно об’їдають зграї папуг. Вчені дотепер точно не можуть пояснити поведінку птахів, але припускають, що всьому виною мікроелементи в цеглі.

У царстві тварин є птахи, які добувають їжу, «видовбуючи» тверді матеріали. Найпростіший приклад — дятли, які своїм дзьобом пробивають кору дерева в пошуках їжі. Деякі птахи гризуть горіхи. Все це, безсумнівно, заради їжі.

Папуги теж не проти поласувати, на перший погляд, неїстівними матеріалами. Домашні папуги нерідко їдять шпалери, пінопласт, частини книг і картин, а також стельові плитки. Вважається, що основна причина такої поведінки — нестача мікроелементів в організмі птаха. Через це тварина починає шукати, де б дістати потрібні речовини і починає пробувати на смак все підряд.

Бразильські папуги, зображені на фото, належать до виду білоока аратінга (Aratinga leucophthalmus). Його представники живуть в Південній Америці і живуть парами або невеликими зграями від 10 до 20 птахів, харчуючись насінням, горіхами і плодами. Іноді ці папуги, згідно з вченими, харчуються рослинами, які можуть містити токсичні для їх організму сполуки.

Одна з теорій, що пояснює, чому папуги об’їдають цегляні будівлі, говорить, що в матеріалі цегли містяться мікроелементи, які допомагають птахам очистити організм від токсинів. Є й інша, простіша теорія. Відповідно до неї, папуги зовсім не їдять цеглини, а просто чіпляються за них кігтями і відпочивають. Яка з них правильна, поки неясно — для цього потрібно провести більше досліджень або хоча б спостережень.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»