Екологія

Названо країни, в яких швидше за все руйнуються екосистеми

Природа дає нам дуже багато, хоча в сучасному світі ми все рідше замислюємося про це. Їжа, вода, чисте повітря - все це дає нам Земля.

Згідно з аналізом однієї з найбільших страхувальних компаній Swiss Re, одна п’ята частина країн світу знаходиться під загрозою руйнування своїх екосистем.

Image by enriquelopezgarre from Pixabay

Згідно з доповіддю, більш ніж половина світового ВВП (42 трильйонів доларів) залежить від біорізноманіття та природних ресурсів. Однак, незважаючи на це, багато країн «засліплені» і продовжують «брати» у природи більше, ніж вона може дати.

У своїй доповіді Swiss Re представила Індекс ризику для біорізноманіття та екосистем. Він був створений для того, щоб допомогти страховикам оцінити природні ризики в регіонах. Однак представники компанії говорять, що ця робота може допомогти великим підприємцям і урядам враховувати стан біорізноманіття та екосистем в процесі прийняття економічних рішень.

В ході дослідження, автори роботи побачили, що такі країни, як Австралія, Ізраїль і Південна Африка, займають перше місце в рейтингу Індексу ризику. Swiss Re також виділяє Індію, Іспанію та Бельгію. Відзначаються і країни з крихкими екосистемами і великими сільськогосподарськими секторами, такі як Пакистан і Нігерія.

Такі країни, як Бразилія та Індонезія, мають великі площі незайманих екосистем, але й сильну економічну залежність від природних ресурсів, що свідчить про важливість захисту цих місць.

Топ-20 країн, чиї екосистеми знаходяться в жалюгідному стані

Індекс Swiss Re заснований на оцінці 10 ключових «послуг природи»: забезпечення чистою водою і повітрям, продовольством, деревиною, запилення, родючість грунтів, стійкість до ерозії і захищеність прибережних районів, а також цілісність середовища проживання.

Країни чий індекс становить понад 30% вважаються схильними до ризику руйнування. Swiss Re заявила, що як розвиваються, так і розвинені країни знаходяться під загрозою втрати біорізноманіття. Наприклад, нестача води може завдати шкоди виробничим секторам, об’єктам нерухомості і ланцюжкам поставок.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»