Екологія

PepsiCo відмовиться від первинного пластику в упаковці чіпсів до 2030 року

Компанія PepsiCo до 2030 року планує скоротити викиди парникових газів на тонну упаковки на 40% за рахунок повної заміни первинного пластика в упаковці чіпсів та сухариків у Європі.

Споживчі тести нової упаковки розпочнуться у 2022 році, перший експеримент пройде у Франції з пачками Lay’s, повідомляє Mind.UA.

Пізніше упаковку також протестують на деяких продуктах бренду Walkers у Великій Британії у 2022 році.

Компанія хоче використовувати перероблені відходи від снекових пакетиків, а відновлювані матеріали будуть отримувати з побічних продуктів рослинного походження, наприклад, відпрацьованої олії або відходів целюлози.

Як зазначив головний виконавчий директор PepsiCo у Європі Сільвіу Попович, гнучка упаковка має бути частиною циркулярної економіки – цінним матеріалом для створення нових чіпсових пакетів.

“Разом з нашими партнерами ми інвестуємо у технології для досягнення цих цілей. І щоб упаковка ніколи не ставала сміттям, ми також потребуємо відповідної законодавчої бази”, – сказав він.

Щоб реалізувати такі цілі, компанія працюватиме у трьох ключових напрямках: правильний склад, правильна інфраструктура та нове життя гнучкої упаковки.

“Йдеться, зокрема, про перехід у Європі на використання матеріалів, що полегшують переробку упаковки за рахунок простішого складу. Вони містять більше переробленого пластику, наприклад поліпропілену, що відноситься до мономатеріалів”, – сказано в матеріалі.

PepsiCo також інвестує у створення інфраструктури, яка забезпечить вторинне використання гнучкої упаковки, а також виступає за відповідні зміни у законодавстві. Так, компанія фінансуватиме розвиток ефективної системи збирання відходів у Європі та співпрацюватиме з такими організаціями, як Flexible Plastics Fund у Великій Британії, REFLEX у Польщі і т.п.

А щоб розширити застосування такого пластику, компанія також працюватиме над підвищенням попиту на перероблені матеріали, отримані з відходів від гнучкої упаковки.

Окрім того, PepsiCo ще у 2019 році почала використовувати rPET (100% перероблений пластик) в упаковці напоїв. Сьогодні вміст такого пластику у пляшках напоїв та молочної продукції досягає близько 30%.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button