Земля

Локдаун у Європі покращив якість повітря у містах

За оцінками вчених, локдаун під час першої хвилі коронавірусу в Європі покращив стан повітря. Це дозволило уникнути більш ніж 800 смертей, спричинених забрудненням, у 47 містах.

Air Pollution
Фото від Michael McCloskey 

У багатьох містах Європи з лютого по липень 2020 діяли суворі обмеження, пов’язані з пандемією Covid-19: закриття громадських місць, перехід до віддаленої роботи, скасування масових заходів, вимоги дотримання ізоляції та інше. Незважаючи на численні соціальні та медичні труднощі, локдаун створив ґрунт для вивчення потенційних стратегій щодо зниження рівня забруднення міст.

Вчені з Лондонської школи гігієни та тропічної медицини оцінили, як обмежувальні заходи вплинули на забрудненість повітря у 47 європейських містах. Дослідники використали дані, зібрані Службою моніторингу атмосфери Copernicus (CAMS), яка проводить безперервні спостереження за складом атмосфери міст Європи з 2014 року. Результати дослідження, опублікованого в журналі Scientific Reports, показали помітне зниження рівнів оксиду азоту IV (NO2), зважених частинок діаметром менше 2,5 та 10 мікрометрів (PM2,5 та PM10) та інших забруднювачів.

Найсильніше знизився рівень NO2, оскільки ця речовина присутня у великих кількостях у вихлопних газах, а рух транспорту під час локдауну був дуже обмеженим. Так, у містах Іспанії, Франції та Італії викиди NO2 впали на 50-60% у порівнянні з попереднім роком.

Вчені також порівняли два сценарії забруднення, один з яких відповідав звичайним умовам, а другий періоду першої хвилі пандемії. За їхніми розрахунками, вжиті заходи дозволили уникнути 485 смертей через забруднення NO2. Загалом локдаун запобіг понад 800 смертей, викликаних усіма видами забруднювачів повітря, більша частина з яких припала б на великі міста, такі як Париж, Лондон, Барселону і Мілан.

Незважаючи на різке послаблення обмежувальних заходів у березні та квітні 2020 року, протягом усього періоду спостережень рівні забруднювачів залишалися зниженими щодо звичайного сценарію розвитку подій. Також дослідники показали, що обмеження на внутрішні та міжнародні поїздки практично не позначилися на місцевих рівнях забруднення.

Це та інші подібні дослідження не лише підкреслюють важливість стану міського повітря для здоров’я мешканців, а й можуть бути корисними для створення політик громадської охорони здоров’я, спрямованих на зниження забруднення міст. Локдаун показав, як можна покращити якість повітря за допомогою радикальних заходів, які важко було протестувати у звичайних умовах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button