Різні цікавинки

Переваги професії електрозварника (газоелектрозварник)

Професія людини, що займається зварюванням металу способами електродугового і газового зварювання, іменується електрогазозварник або, як її ще називають, газоелектрозварник. Без електрогазозварників не обходиться жодна галузь промисловості, сільського господарства, машинобудування, будівництва.

07-02-15-foto-600x350-1

Ще не так давно всі металеві вироби з’єднувалися між собою методом сковування або за допомогою інших пристосувань. В даний час, існує досить багато способів з’єднати різні металеві частини в одне ціле. Такими способами, зокрема є електродугове і газове зварювання. Професія людини, що займається зварюванням металу, іменується електрогазозварник або, як її ще називають, газоелектрозварник. Ця професія поширена в багатьох сферах діяльності людини. Поряд з тим, газоелектрозварники в обов’язковому порядку проходять навчання або курси по техніці пожежної безпеки і отримують http://www.stroyakademia.com/, що свідчить про їхній фаховий рівень

Здавна люди, для з’єднання металевих деталей, застосовували ковальське зварювання, але такий метод, в порівнянні з електрозварюванням або газовим зварюванням, недостатньо надійний. Перші згадки про електрозварювання відносяться до середини 19 століття. Такий метод був винайдений в Україні. У 20 столітті, французькими вченими, був запропонований інший метод з’єднання металу за допомогою палаючого ацетилену в кисневому середовищі.

Величезний внесок з удосконалення та розробці технологій зварювання металу належить вченим і дослідникам Радянського Союзу.

Для захисту очей і тіла сучасні електрогазозварники застосовують маски із захисними скельцями і спеціальні зварювальні костюми, в той час як для захисту очей у минулі часи застосовувалося лише закопчене бите скло.

Електрогазозварник дуже затребувана і престижна спеціальність. Варто тільки озирнутися навколо і можна напевно побачити вироби і конструкції, при виготовленні яких застосовувалося зварювання. Без електрогазозварників не обходиться жодна галузь промисловості, сільського господарства, машинобудування, будівництва.

Професія електрогазозварника вимагає, щоб людина мала міцне здоров’я, не страждала алергічними захворюваннями, мала тверду, міцну руку, для того щоб впевнено тримати електрод або пальник, бути уважною. Для якісного виконання поставленого завдання, фахівці цієї професії, повинні знати основи металознавства, мати уявлення про матеріал і властивості зварювальних елементів.

У зв’язку з тим, що зварник працює з розпеченими деталями, балонами, що мають дуже великий тиск, високу напругу, є постійний ризик отримати травму. Але ці негативні моменти цілком покриваються високим рівнем заробітної плати. Хороший спеціаліст може з успіхом виконувати, крім основної, додаткову роботу на стороні.

Цю спеціальність отримують в технічних училищах, але головне в цій справі хороша практика. Багато фахівців ніде не навчалися, але роботу виконують іноді краще дипломованих зварювальників.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button