Різне

Цікаві факти про моду

Століттями мода мінялася, приймала то класичні, то немислимо авангардні форми. Мода не піддавалася ніяким прогнозам: те, що було модно вчора, завтра було абсолютно недоречно.В сучасній же моді більше не існує понять «хорошого» і «поганого» смаку, «правильної» або «неправильної» манери одягатися, будь-яких правил і канонів. Різноманітність стилів та образів стало майже безмежним.

Цікаві факти про моду

У середні століття навіть вищі кола суспільства в освіченій Європі рідко милися, оскільки часто митися вважалося гріховним справою. Через це розмножувалися блохи, яких ловили в спеціальні коробочки-пастки або блохоловки. Інкрустовані дорогоцінними каменями блохоловки дами і кавалери носили під одягом, перуками, накладними волоссям або в декольте.

На початку 90-х років 20 століття на подіумах з’явився образ жебрака або бродяги в поношеному одязі зі скуйовдженим волоссям. Нерівні краї, необроблені подоли, занадто довгі рукава одягу, а також навмисна недбалість костюма і невідповідність стилів, кольорів і малюнків – все це характеризувало новий стиль «гранж» – «маргінальний шик». І хоча незабаром хтось писав про цей стиль, що він «він помер від сорому», поступаючись місцем іншим, рвані джинси, навмисне зістарнення одягу, багатошаровість і «випадковість» колірних поєднань не просто не пішла, але з кожним роком набувала все більшої популярність. Широкий спектр такого одягу та багато іншого знайдете на сайті .

Мушки увійшли в моду в XVII столітті, щоб приховати дефекти шкіри (у ті часи звірствувала віспа) і довгий час залишалися популярні серед дам вищого суспільства.

Спідниці є найдавнішим предметом одягу, які в єгипетські часи носили як жінки, так і чоловіки.

Модниці Китаю вже 5000 років тому розфарбовували свої прекрасні нігті. А суспільний статус стародавніх римлян визначався за їх смужках на тозі.

У Колумбії є компанія яка випускає “протиударні” футболки з написами, по 500 доларів за штуку.

У короля франції Карла VIII були дуже криві ноги, для того що б приховати їх він ввів в моду довгополі камзоли.

Пальто під назвою тренчкот з’явилося на початку 20 століття і призначалося для піхоти британської армії. Саме фронтовики,які часто знаходилися в окопах в роки Першої Світової війни, прозвали цей вид одягу «траншейним пальто» (так буквально перекладається trench coat). Вже після війни солдати і офіцери сприяли появі тренчкотів в масовій моді, причому мода на різні варіації даних пальто не зникає дотепер.

У 1630-х роках у французькій армії з’явилися хорватські найманці, в обмундирування яких входили особливі хустки навколо шиї – провісники сучасної краватки. Новинка стала популярною серед французьких модників, а назвали її похідним від «хорвата» словом «cravate». Пізніше мода на краватку поширилася далі по Європі, а з нею багато європейських мов запозичували і його назву. Наприклад, в українській збереглася назва «краватка».

Як правильно охарактеризував цікаві факти моди японський філософ Лін Ютан: «Все жіночі вбрання, в будь-якій країні в будь-яку епоху, – це просто варіації вічної боротьби між визнаним бажанням одягнутися і невизнаним бажанням роздягнутися»….


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button