Всесвіт

Perseverance сфотографував уламки, які залишилися на Марсі після приземлення

Ровер НАСА perseverance сфотографував свої ж уламки апаратури для спуску і посадки на планету. Дослідники вивчають сміття, щоб полегшити майбутні посадки на Марс.

Під час посадки 18 лютого 2021 року кілька елементів апаратури сповільнили швидкість космічного апарату з 20 тис.км/год до практично нуля. Причому все це сталося приблизно за 7 хвилин. Після завершення роботи обладнання – наприклад, парашут, захисна оболонка, тепловий екран і небесний кран, скинули з ровера на Марс, щоб не пошкодити пристрій.

За останні півтора року команда Perseverance виявила і каталогізувала близько семи уламків ровера. Перший уламок знайшли 16 квітня 2022 року, коли незвично яскравий об’єкт був помічений на одному з панорамних знімків, зроблених камерою Mastcam-Z апарату Perseverance. У той час ніхто не знав, що це таке, але марсохід тепер наблизився до нього.

Уламки на Марсі

Кілька місяців по тому Perseverance дістався до уламків — 12 червня 2022 року він сфотографував шматок багатошарової ізоляції (MLI) з крана, виготовлений з перфорованого каптона. У тому ж районі марсохід зробив знімок швидко рухомої вузлуватої кулі з “матеріалу, схожого на струну”. На думку оперативної групи, це може бути сітка, яка використовується в термоодіялах.

Зараз безпечна посадка космічних апаратів на Марс є пріоритетом для дослідників. Їм потрібно враховувати вплив сміття на посадку пристроїв на планету і розчищати територію під це.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button