Всесвіт

NASA відрапортувало про серйозні успіхи в марсіанській програмі

У процесі створення принципово нової ракети, покликаної доставити космонавтів на астероїди або навіть на Марс, досягнутий значний прогрес. Про це в середу на прес-конференції повідомили офіційні представники Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA).

foto_cikavosti_31.08.2014-01_resized

Мова йде про так звану “Систему космічного запуску”. Це ракета нового покоління, яка, за задумом інженерів, повинна буде доставляти космонавтів та вантажі в космос. Це можуть бути експедиції на астероїди, але, крім того, саме ця ракета повинна послужити транспортом для першої марсіанської експедиції. “Це дуже амбітна програма”, – визнав в ході прес-конференції помічник директора НАСА Роберт Лайтфут. Він повідомив, що був успішно проведений аналіз технічної і програмної складових проекту. “Це найважливіший рубіж для будь-якої програми або проекту НАСА”, – пояснив він. Лайтфут разом з тим підкреслив, що планується створення цілого модельного ряду ракет, а не ракети для однієї конкретної місії.

Читайте також: У NASA готуються до висадки на Марс

Зі свого боку інший помічник керівника НАСА Вільям Герстенмайер, який відповідає безпосередньо за дослідження та операції, нагадав, що робота над проектом триває вже протягом трьох років. Тепер інженери і фахівці приступлять безпосередньо до будівництва ракети. Герстенмайер сказав, що випробування двигунів самої ракети, а також ступенів, які будуть виводити її за межі земної атмосфери, почнуться восени, приблизно в жовтні-листопаді. Передбачається, що буде створено два типи нової ракети малої (77 тонн) завантаження, і великої – 143 тонни. Оціночна вартість створення малої ракети становить понад 7 мільярдів доларів. При цьому точну дату “виходу у світ” нової ракети в НАСА називати не стали. Представники управління зазначили, що робота чекає складна і у підсумку повинен вийти реально надійний апарат, тому позначити якісь часові рамки зараз вони не будуть.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button