Технології

Нова дешева і проста технологія уловлювання вуглекислого газу

Хіміки розробили метод уловлювання вуглекислого газу при спалюванні викопного палива за допомогою простих і дешевих речовин, вже використовуваних в промисловості. Дослідники вважають, що їх технологія досить масштабована, щоб її можна було використовувати на вихлопних труб автомобілів та інших мобільних джерелах вуглекислого газу.

Image by Lex Ger from Pixabay

У дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, вчені з Каліфорнійського університету в Берклі описали нову технологію уловлювання вуглекислого газу. У ній використовується меламін, який змішується з діетілентріаміном і ціануровою кислотою, а потім обробляється формальдегідом, що створює нанорозмірні пори в полімері.

У підсумку виходить матеріал, який може поглинути майже весь вуглекислий газ з суміші димових газів приблизно за 3 хвилини. Система працює при температурі 40 °C і не виділяє вуглекислий газ, поки не нагріється до 80 °C.

Haiyan Mao and Jeffrey Reimer, UC Berkeley

Дослідники відзначають, що їх так звана пориста мережа меламіну вловлює вуглекислий газ також ефективно, як і недавно створений матеріал під назвою металоорганічні каркаси.

Однак в матеріалах на основі меламіну використовуються набагато дешевші інгредієнти. Вони також простіші у виробництві та більш енергоефективні.

Зараз дослідники продовжують коригувати склад цього полімеру, щоб зробити ще більш ефективну систему.

Це особливо важливо в умовах зростаючих викидів вуглекислого газу та наслідків, до яких вони можуть призвести.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button